Lupínky z mrkve a pastiňáku

Když se řekne mrkev, téměř každému automaticky probleskne hlavou betakaroten, který je z hlediska zdravotních účinků mrkve látkou nejcennější.  Betakaroten je provitamin, který se v lidském těle mění na vitamin A. Je důležitý pro zachování zdravého zraku – posiluje jeho funkci, má pozitivní účinek na pokožku – omezuje stárnutí pokožky a vznik vrásek a přispívá ke správné funkci imunitního systému.

            Pastinák je rostlina známá a využívaná po dlouhá staletí a to nejen jako zelenina, ale také pro své léčivé účinky. Příznivě působí na celý trávící trakt, podporuje trávení a povzbuzuje chuť k jídlu, mírní bolesti střev a celkově tlumí bolesti. Díky svým močopudným účinkům přispívá k čištění močových cest. Má také zklidňující účinky.

Cena: 39Kč/ 50g

 

Polévka Vigna - výrobce LeGracie

Tahle polévka hraje na talíři všemi barvami. Kombinace zeleniny, hřejivé pohanky, žlutého hrachu, červené čočky a zelené fazolky mungo je pastva nejen pro oči, ale hlavně pro mlsné pro jazýčky. Vigna Vás díky pohance zahřeje nejen na těle ale i na duchu.

 

Cena: 35Kč/ 130g

 

Arašídové máslo s kokosem a medem - Meridian

Arašídové máslo je potravina oblíbená zejména ve Spojených státech, které ho ve světě i proslavily. Proč bychom ho měli do svého jídelníčku zařadit? Pro množství zdraví prospěšných látek, které obsahuje.

Arašídové máslo obsahuje velké množství rostlinných nenasycených mastných kyselin, které naše tělo potřebuje. Dále v něm naleznete vitaminy E, B1 a B3, koenzym Q10, kyselinu listovou, hořčík a fosfor. Výborné je i jako zdroj bílkovin, kterých je v něm přibližně stejné množství jako v hovězím masu. Proto je vhodné například i jako součást redukčních diet. V tomto případě buďte ovšem opatrní, neboť obsahuje velké množství tuku. Jedná se sice o nenasycené mastné kyseliny, které jsou pro naše tělo prospěšné, přesto všeho moc škodí. Podobně jako mandlové máslo obsahuje velké množství antioxidantů, které pomáhají snižovat krevní tlak, chrání tělo proti kardiovaskulárním chorobám, infarktu, a při pravidelném použití snižuje i riziko cukrovky. Vyhýbat se mu nemusí ani těhotné ženy, neboť výzkumy ukazují, že děti, jejichž matky v těhotenství kozumovali arašídy, na ně nebývají alergické.

Nejprve se arašídy lehce opraží i s hnědou slupkou na povrchu. Poté se k nim přidá dužina kokosu a med a to celé se rozmixuje do hladka. Žádné další přidané látky v máslu nenajdete.

Cena: 127Kč/ 280g

 

Čisté kaštanové pyré - Clement Faugiér

Krém z jedlých kaštanů « Crème de marrons de l’Ardèche » je vyráběn výhradně z nejkvalitnějších kaštanů - maronů.
 Jde o přírodní produkt. Výroba probíhá bez použití aditiv a konzervantů.

Jedlé kaštany mají pro lidský organismus obrovský přínos. Čistí játra od jedovatých zplodin a působí proti průjmům, psychickým poruchám a stavům úzkosti. Kaštany jsou obzvláště bohaté na draslík (calium), který pomáhá v boji proti stresu a únavě. V lidovém léčitelství a farmakologickém průmyslu se využívají listy jako prostředek proti kašli. V přírodní podobě jsou pro svůj nízký obsah cukru vhodné i pro diabetiky.  Obsahují více uhlovodíků než většina ořechů a jsou proto výborným energetickým a regeneračním zdrojem. Oproti ořechům navíc mají jen zanedbatelné množství tuku. Obsahují také sacharózu jako hlavní cukr a to ve větší míře než pšenice, vlašský ořech či brambory, zatím co glukóza, fruktóza a maltóza jsou obsaženy jen v malých množstvích. Zastoupeny jsou také minerální látky jako je fosfor, síra, hořčík,  vápník, chlorid, sodík, železo, mangan, měď, zinek a další prvky. Kaštany navíc obsahují až 40% škrobu, což je dokonce dvakrát více jak brambory. Kaštany ani tento krém neobsahují žádný lepek, mohou být tedy konzumovány osobami alergickými na lepek i osobami trpícími celiakií.

Krém můžete přidat do jogurtu, koláčů, palačinek, vaflí apod. Výborný je také se sýrem a ovocem.

 

Cena: 115Kč/ 439g

 

Good Moorning – Ovocné pyré s cereáliemi a chia semínky - Maxsport

Ranní kaše Good moorning je chutná, 100% přírodní směs čerstvého ovoce s cereáliemi, bez lepku.

Jablka ovlivňují činnost zažívacího ústrojí, působí příznivě při zažívání, žaludečních a střevních potížích. Normalizují střevní mikroflóru, pomáhají trávení, šetří slinivku břišní obsahem látek podobných inzulinu. obsahuje více než 30 minerálních látek, například vápník, fosfor, železo či hořčík, které jsou nezbytné pro stavbu kostí.

Jahody nám dodávají důležité vitaminy a minerály. K léčivým účinkům jahod patří mimo jiné to, že zbavují střeva jedovatých látek, zmírňují trávicí obtíže, posilují imunitní systém, podporují růst buněk, odvodňují a snižují krevní tlak.

Borůvky jsou výborným zdrojem vitamínu C, tlumí menstruační bolesti, pomáhají při léčbě cukrovky, při aftech, čistí ledviny, jsou prevencí proti rakovině, zlepšují zrak, čistí organismus, dodávají energii a pomáhají při hubnutí.

 

Cena: 36Kč/ 200g