Celozrnné sušenky Smetanový sýr s pažitkou - Ryvita (Tonny Bennett)
Křupavý a nízkokalorický žitný snack skvělé chuti s příchutí jemného smetanového sýra a pažitky. Šikovná velikost balení, ideální na cesty, jako svačinka nebo chutné pohoštění. S vysokým obsahem vlákniny, vhodné pro vegetariány.
Žitná mouka vzniká rozemletím žitného zrna. Nemusí být nutně celozrnná, aby si v sobě uchovala důležité živiny.
Žito je blízce příbuzné pšenici, ovšem je tmavší a má tenčí zrno. Ze všech obilnin obsahuje žito nejvyšší podíl aminokyseliny lysinu. Je také zdrojem komplexu vitaminu B, vitaminu E, železa a několika druhů minerálů. Žitná mouka má vzhledem k trávicímu traktu výhodnější složení, zejména má vyšší obsah vlákniny i její skladba je pro člověka příznivější. Podle skandinávských výzkumů obsahuje žito řadu látek s  podporou ochrany proti srdečním a cévním chorobám. Proto je vhodné zařazení výrobků z žitné mouky do jídelníčku. 
Složení: celozrnná žitná mouka(87%), žitná mouka, slunečnicový olej, sýrová a pažitková příchuť (příchutě s mlékem a celerovými složkami), sůl.
 
Gofio je tradiční celozrnná mouka, která se ale na rozdíl od naší mouky dá konzumovat i bez tepelné úpravy. Gofio se vyrábí z celých obilných zrn, která se před rozemletím opraží. Získá tak nezaměnitelnou chuť, zajímavou barvu a velmi dlouhou trvanlivost. A to bez použití jakýchkoliv barviv, konzervantů nebo jiných přídatných látek. Gofio už před více než 2000 lety vyráběli Guančové, původní obyvatelé Kanárských ostrovů. To po staletí tvořilo základ stravy Kanářanů a pomohlo jim přežít časné neúrody. Guančové pro výrobu gofia používali pouze ječmen, po příchodu Španělů v 15. století se začaly používat i další obiloviny. Ve stejné době si tuto surovinu oblíbili i mořeplavci. Na své objevné cesty si ho bral i Kryštof Kolumbus. Tento jemný prášek je součástí kanárské kuchyně dodnes. 
Gofio má několik jedinečných vlastností. Jednou z nich je jeho univerzálnost. Můžete ho použít pří přípravě kaše k snídani (bez tepelné úpravy), pří vaření a pečení, dokonce i pří přípravě zmrzliny nebo zdravého energetického nápoje, který si po staletí připravují pastevci koz. Můžete jím také zahustit polévku a dodat tak I známé receptuře zcela novou chuť.i
K dalším přednostem gofia patří obsah živin (obsahuje vitamíny B1, B2, B3, železo, vápník, hořčík, draslík a sodík). Kromě toho je bohaté na bílkoviny a vlákninu. Vzhledem k pražení při výrobě je lehce stravitelné, hodí se proto i pro děti a pro sportovce. Gofio neobsahuje žádné konzervanty, barviva ani GMO, vyrábí se pouze z kvalitních kanárských obilovin. 
Firma El Gofio v současné době nabízí tři druhy kukuřičného gofia (slabě, středně a silně pražené), gofio pšeničné, kukuřično-pšeničné a multicereální (jedná se o směs kukuřice, ovsa, ječmene a pšenice).
 
Tyčinka s konopím - Damodara
V první  řadě konopí tlumí nejrůznější bolesti. Pomáhá  při žaludečních problémech, zvyšuje chuť  k jídlu a má celkový tlumivý účinek, který se dá  využít při poruchách usínání a nočním buzení. Konopí dále tlumí křeče a napětí ve svalech,   čehož se užívá při Parkinsonově chorobě a roztroušené  skleróze mozkomíšní. 
Slunečnicová semínka patří k nejvýznamnějším koncentrovaným rostlinným potravinám, které poskytují hlavně tuky, minerály a vitamin B1 a E. Přestože mají vysokou nutriční hodnotu, jsou lehce stravitelná, pokud se dobře rozžvýkají. Slunečnicová semínka obsahují tolik vitaminu B1 jako pšeničné klíčky. Lidé, které trápí stres, deprese, nespavost nebo nervozita, najdou v těchto obyčejných semínkách velkého pomocníka.
Kombinace sladkých datlí a rozinek, slunečnícového semínka a konopného listu vzniká plnohodtná tyčinka, která zažene malý hlad nebo chuť na něco sladkého a přitom příznivě působí na náš organismus. 
 
 
Zázvorová šťáva 250ml - Wolfberry
Výroba zázvorové šťávy je velice náročný proces, který vyžaduje speciální technologii. Je to dané tím, že vlákna zázvoru ničí běžně používané odšťavňovače, takže toto zpracovávání je finančně náročné. Právě díky tomu je výrobců zázvorové šťávy nejen v evropském, ale i světovém měřítku opravdu málo. 
Zázvorová šťáva obsahuje vysoký podíl gingerinu a je vhodná pro přípravu jak teplých, tak studených nápojů. Doporučujeme ji dochutit citronem, limetkou, medem, kokosovým cukrem apod. Jedna polévková lžíce zázvorové šťávy vám bez zdlouhavé přípravy vykouzlí během okamžiku ze 3dcl vody, minerálky nebo čaje silný a kvalitní nápoj plný energie, který navíc posílí imunitní systém. Jen pro představu – z 250ml zázvorové šťávy připravíte 50 sklenic limonády nebo 50 hrnků horkého nápoje.   Wolfberry zázvorová šťáva je 100% z vylisovaných čerstvých oddenků zázvoru. Protože se jedná o naturální produkt, může obsahovat sedlinu, která nijak neovlivňuje kvalitu produktu. Výrobek se proto doporučuje před použitím protřepat. Pro zachování přirozených vlastností je konzervována 11 minut pomalou pasterizací při 80°C. Neobsahuje sladidla, barviva ani konzervanty a nepochází z koncentrátu.
Zázvor pozitivní působí při kontrole tělesné hmotnosti, dobré trávení, normální funkci dýchacího systému, kontroluje zánětlivé reakce, pozitivně působí na dušení pohodu, kardiovaskulární systém, imunitní systém a zlepšuje nevolnost během cestování. 
 
 
Tradiční indická omáčka Korma - Meridian Foods
Korma je jedna z proslulých indických omáček. Ne nadarmo patří indická kuchyně k jedněm z nejlepších a nejoblíbenějších na světě. Jde o voňavou, nasládlou omáčku s významným zastoupení plátků mandlí, kokosu a zázvoru. 
Omáčka je bez lepku, mléka a živočišných produktů. Skvěle se hodí ke kuřecímu masu, krevetám, ale I květáku, fazolkám, a dýní, podávaná s rýží. 
 
 
Pytlík do kapsy – Křupavé jahody - Mixit
Lyofilizace je proces sušení ovoce mrazem. Ovoce je nejdříve prudce zmraženo a následně sušeno při nižším tlaku, kde se voda z ovoce mění v páru a ovoce si tak zachovává svou přirozenou strukturu, barvu, vůni a především nutriční hodnotu včetně všech vitamínů a minerálů obsažených v čerstvém ovoci. Prostě vše, co je v čerstvém ovoci najdete i v lyofilizovaném.
Jahody jsou zdrojem řady důležitých vitaminů. V největší koncentraci v nich nalezneme vitamin C, mocný antioxidant a stimulant naší imunity. Obsah vitaminu C je v jahodách srovnatelný s citrusovými plody. Dále obsahují kyselinu listovou a beta-karoten, základní kámen pro syntézu vitaminu A, dalšího antioxidantu, jež chrání náš zrak, dodává zdravé zbarvení naší pleti a podporuje regeneraci sliznic. V menší míře se v jahodách nacházejí i např. některé vitaminy skupiny B a vitamin E.
Ze stopových prvků jistě stojí za zmínku mangan, prvek, jež je potřebný pro krvetvorbu, zdravé tkáně, výživu mozku a nervů, ale také pro krásu a zdraví naší kůže a vlasů, a stimulaci a udržení sexuálního apetitu. Jahody také obsahují např. fluor, fosfor a vápník. Dalším prospěšným minerálem v tomto ovoci je draslík. Tento prvek podporuje odvodňování těla, působí tak proti nadměrnému zadržování tekutin v těle (otoky) a stimuluje detoxikaci organismu. Draslík také upravuje krevní tlak, jeho zvýšený příjem se doporučuje na snížení krevního tlaku.