Pesto z medvědího česneku od Hradeckých delikates

Medvědí česnek dostal své jméno skutečně podle medvědů. Ti si tuto bylinku oblíbili po zimním spánku, aby pročistili zažívací trakt a získali sílu do následujících dnů.  Česnek medvědí je bylina, která roste ve volné přírodě na jaře. Medvědí česnek obsahuje plno vitamínů a minerálních látek, které jsou prospěšné pro lidský organismus. Ve srovnání česnekem kuchyňským má některé léčivé účinky mnohem lepší. Jedná se také o přírodní antibiotikum a má antibakteriální a antiplísňové schopnosti.

- Pomáhá při nachlazení, choroby dýchacích cest a chřipce.

- Čistí krev, reguluje krevní tlak a působí jako prevence srdečních chorob.

- Pomáhá při zácpě a nadýmání.

- Detoxikuje ledviny a močový měchýř, má počopudné účinky.

- Likviduje plísně a bakterie v organismu.

- Čistí tělo a játra od škodlivých látek.

Cena: 135Kč/ 170g

 

Bio bílá čokoláda s jogurtem a jahodami od Chocolate Solé

Kvalitní čokoláda, stejně tak i bílá, je tvořena z velké části kakaovým máslem. Levné varianty čokolád kakaové máslo nahrazují nebo doplňují různými druhy olejů apod.  Kakaové máslo je tuhý, nažloutlý rostlinný tuk, který vzniká lisováním rozdrcených pražených kakaových bobů. Zbylé výlisky se melou na kakaový prášek. 

Cena: 86Kč/ 100g

 

Žvýkačky Elma s Mastichou od Notia

Masticha je unikátní pryskyřice řečíku lentišku, získávaná na jediném místě na světě, v malém regionu na jihu řeckého ostrova Chios. Tato aromatická pryskyřice je získávána pomocí uměle vytvořených zářezů do kmene řečíku, kde postupně vykapává. Když míza mastichového stromu kape z kmene, je průsvitná a lepkavá. Až po 15-20 dnech na slunci ztvrdne a tvaruje se do různých velikostí a tvarů díky povětrnostním vlivům. Poté, co kapky ztvrdnou, má masticha poněkud hořkou chuť, ta ale za několik dní ustupuje a zanechává pouze výraznou vůni s nasládlou chutí

Masticha dle studií také dokáže potlačit nebo úplně vymýtit bakterii Helicobacter pylori,  původce žaludečních vředů. V současnosti neexistuje jiná substance s podobným účinkem. Masticha je také přirozeným antioxidantem.

Tradiční mastichový výrobek, žvýkačky ELMA, obsahují Chios mastichu a mastichový olej. Mají silné antimikrobiální účinky a jsou prevencí proti vzniku zubního plaku. Obsažený xylitol pomáhá redukovat ústní kyseliny, které způsobují zubní kaz. Ulevuje od pálení žáhy a působí na činnost tlustého sřeva.

 Název ELMA je odvozen ze slov "Elliniki Masticha" (česky "řecká masticha") jako vyjádření úcty k tradici a hodnotám řecké mastichy.

 Žvýkačky ELMA obsahují pouze přírodní sladidla (xylitol, sorbitol, mannitol). Běžné žvýkačky obsahují umělá sladidla a zdroje fenylalaninu – aspartam. ELMA jsou jediné žvýkačky dostupné na trhu, které neobsahují umělé antioxidanty BHT, BHA.

Více informací, včetně odborných studií pak najdete přmo na stránkách www.masticha.cz.

Cena: 37Kč/ balení 10kusů

 

Černý sezam od Bio Nebio

Černý sezam má vysoký obsah organického vápníku, hořčíku a fosforu, což je možné využít k prevenci a léčbě osteoporózy a zlomenin, Doporučuje se též těhotným a kojícím ženám. Pro vysoký obsah železa je vhodný při chudoktervnosti. Je také lékem na deprese a neurózy. Zlepšuje imunitu a metabolismus. Vysoký obsah karotenů s hořčíkem, vápníkem a zinkem jsou lékem na nemoci očí, vlasů, kůže, sliznic a nehtů.

Ideální je konzumovat sezam přírodní – neloupaný. Živiny se pak ještě lépe vstřebají při narušení semínka rozemletím.

Z hlediska tradiční čínské medicíny doplňuje esenci ledvin. Ty souvisí s tvorbou krve, plodností a také kvalitou kostní tkáně. Dle tčm také v ledvinách sídlí naše životní energie. Jakmile se jednou vyčerpá, člověk umírá. Je tedy dobré si svoje ledviny chránit a jejich energii doplňovat mimo jiné právě i vhodnou stravou. Další vlastností sezamu je “zvlhčující efekt”. Je tedy vhodný i při zácpě nebo léčbě suchého kašle. Černý sezam může také příznivě působi při silné a bolestivé menstruaci.

Cena: 26Kč/ 100g

 

Bio chia krekry s olivovým olejem od Bio Nebio

Cena: 39Kč/ 130g

 

Bio parmezánové krekry s olivovým olejem 

Cena: 43Kč/ 130g

 

Bio chilli krekry s olivovým olejem

Cena: 37Kč/ 130g

 

!!!V obsahu najdete pouze jeden druh z výše uvedených krekrů!!!

Všechny krekry si Bio nebio nechává péct v malé rodinné pekárně a při výběru surovin nedělají žádné kompromisy. Všechny druhy obsahují pšeničnou celozrnnou mouku. Ve složená se vyhýbají tukům s vysokým podílem nasycených mastných kyselin a místo nich je použitý extra panenský olivový olej.

 

BioMix Chicken kashmir od Beltane

Kashmir je oblast patřící k Indii, ve které tato omáčka vznikla a má svou tradici. Její chuť je nasládlá a lehce pikantní a její účinky lehce prohřívací.

Tato směs pro přípravu omáčky neobsahuje žadná umělá dochucovadla, ztužené tuky, umělá barviva ani modifikované škroby. Je bez laktózy a bez lepku. Je vhodná i pro vegany. Obsahuje 3 porce. 

Cena: 55Kč