Chufa (čti čufa) - latinsky Cyperus esculentus, je drobná podzemní hlíza hnědé barvy se zvrásněným povrchem připomínající malý seschlý lískový oříšek. Vyznačuje vysokým obsahem vlákninyvitamínůminerálůbílkovin a přírodního cukru.

Chufa neobsahuje cholesterol ani lepek a má velmi nízkou hladinu sodíku. V současné době se chufa pěstuje především ve Španělsku, a to zejména v okolí Valencie, odkud také naše chufa pochází.

První zmínky o chufě se datují cca před 4 tis. lety, kdy byla pěstována ve starém Egyptě v deltě Nilu. Existují spisy, které ukazují, že v 5. století před naším letopočtem byli obyvatelé Nilu zamilovaní do „bílého nápoje“ vyrobeného z čufy rostoucí na březích řeky.

Chufa se vysévá v průběhu dubna a května do speciálně připravené půdy. Sklizeň pak probíhá od listopadu do ledna. Pro úspěšnou sklizeň je důležité, aby byla půda zcela suchá, až vysušená. Velmi zvláštní je však samotný způsob sklizně: nejprve se zapálí horní část (nať), po shoření natě následuje důkladné vyčištění povrchu plantáže od popela a neshořelých zbytků. Pomocí mechanizace jsou pak hlízy vyorány i se zeminou, která je pomocí speciálních třídících strojů oddělena od hlíz.

Jakmile je tento proces u konce, surovina se vyčistí a usuší. Během tohoto procesu chufa ztratí jemné, jakoby chlupaté kořínky, které jsou na jejím povrchu. Následně pak probíhá další dosušení tak, aby vlhkost poklesla z původních cca 50% až na 8-9%. Tento proces je zdlouhavý a trvá až 4 měsíce. Teprve tak jsou zachovány všechny nutriční hodnoty. Před konečnou fází (naplění do obalů, výroba orčaty…) je chufa pečlivě ručně přetříděna, aby se ke konečnému zákazníkovi dostal prvotřídní produkt maximální kvality.

Čufa má podobný obsah tuků jako olivy, 31,3 g tuku na 100g, z toho 76% tvoří kyselina olejová, která se řadí k mononenasyceným mastným kyselinám a zbytek z části vyplňuje i kyselina listová, kterou jak známo, mají víc baštit hlavně nastávající maminky. Čufa je také velkým zdrojem sacharidů, uvádí se, že jich má až kolem 47 g/100g, z toho jen ale 14 g tvoří cukry. Neobsahuje příliš mnoho bílkovin (6 g/100 g).

Čufa je bohatá na minerální soli; díky vyváženému poměru vápníku a draslíku zabraňuje vzniku osteoporózy. Obsahuje vitamíny skupiny B, niacin; vitamín E a C a má antioxidační účinky a hromadu minerálních látek. Díky nízkému obsahu sodíku se čufa doporučuje těhotným ženám a ženám s menstruačními bolestmi. Má navíc probiotické účinky, a proto se považuje za regulátor střevních funkcí. Esenciální aminokyselina arginin pak pomáhá diabetikům, jelikož je přirozeným generátorem inzulinu.

Ochutnat ji můžete samostatně i v sušeném stavu, doporučujeme ji však alespoň na 12 hodin namočit a až poté konzumovat. Má lehce nasládlou chuť a příjemně chroupe. 

Cena: 280g/ 112Kč

 

Banánová mouka

Banánovou mouku vozí firma Adveni medical až z Ekvádoru. Zelené banány se oloupou, nasekají, usuší a nakonec rozemelou. Na 1 kilogram banánové mouky je třeba 8-10 kilo banánů.

Banán je plodem banánovníku a řadí se svou příbuzností k rostlinám jako je orchidej či lilie. Ve vědecké literatuře lze jen velmi těžko odlišit banány od plantejnů či jednotlivé druhy od sebe, ale jejich účinky se velmi často shodují. Banánová mouka je sladší než mouka plantejnová.

Banánová mouka má neutrální chuť, nečekejte tedy výraznou chuť nebo vůni banánů. Můžete jí použít až 30 % z celkového množství mouky v receptu.

Rezistentní škrob mění při zahřívání svou strukturu a ztrácí účinnost. Proto, chceme-li využít jeho pozitivní vlastnosti, je vhodné používat mouku zasyrova (raw), například do smoothies.

Banánová mouka navíc obsahuje rezistentní škrob RS2, který se běžně vyskytuje jen v několika málo potravinách. Narozdíl od ostatních škrobů se neštěpí v tenkém střevě, což vede k řadě zdravotním výhodám.

Rezistentní škrob působí podobně jako nerozpustná vláknina. Ta ho ostatně z velké části tvoří. Prodlužuje pocit sytosti a snižuje glykemický index potravin, hladina krevního cukru po něm bývá vyrovnanější. Organismus má následně nižší potřebu vytvářet tuky z cukrů, snižují se pocity hladu vyvolané prudkým vzestupem a vzápětí rychlým poklesem glykemie (hladina krevního cukru v krvi). Jde tedy o ideálního pomocníka při nepřekonatelné chuti na sladké :-)

Lze použít všude tam, kde se běžně používá klasická bílá mouka. Tedy nejen do chleba, sušenek či sladkého pečiva, ale i do knedlíků(kynutých, houskových nebo bramborových), moučníků, palačinek, obilných kaší nebo pro zlepšení obsahu vlákniny v komerčních cereáliích. Banánovou mokou však nahraďte maximálně 30% celkového objemu “běžně” mouky.

Cena: 65Kč/ 250g

 

Luštěninové chipsy s příchutí pizza

Chipsy jsou složeny pouze z přírodních komponentů, neobsahují lepek, umělé konzervanty ani barviva. Obsahují hodně vlákniny, antioxidantů, železa, hořčíku a zinku.

Jsou nejenom energeticky vydatné, ale především jsou bohatým zdrojem rostlinných bílkovin. Tento výrobek se vyrábí ručně a výhradně z přirozeně bezlepkových surovin. Je vhodný pro vegetariány a vegany. Diabetici ocení, že má navíc nízký glykemický index, což je pro ně důležité.

Cena: 39Kč/ 100g

 

100% Fruit Pure Bar

 jsou osvěžující ovocné tyčinky vyrobené pouze z ovoce. Dostupné jsou v 7 příchutích: jahody, višně, maliny, ananas, brusinky, mango a arónie. Kromě hlavního druhu ovoce jsou dochucené jablky a hrozny. Neobsahují žádná další sladidla ani pojiva. Jsou bezlepkové, vhodné pro vegany a v biokvalitě.

Cena: 39Kč/ 30g

 

Marmeláda/Relish z červené cibule

Marmeláda z červené cibule s přídavkem melasy a balsamikového octa. Pomalé dušení při nízké teplotě promění v slaďoučké pyré i štiplavou cibuli.

Pro zeleninovou směs, která se nejčastěji servíruje k masu či sýrům, avšak stejně skvěle se hodí třeba do sendviče nebo jen tak, na krajíček chleba, se různě po světě vžila spousta názvů: relish, čatní, konfit… Pokaždé jde víceméně o totéž: ochucovadlo či doplněk k jídlu, někdy taky ingredienci používanou k samotnému vaření – třeba jako základ do polévky. I obyčejnou bramborovou kaši můžete povýšit na delikatesu, když do ní přidáte jednu až dvě lžíce této výtečné marmelády.  Ne nadarmo mají poddaní královny Alžběty pro slovo „relish“ ještě jeden význam: požitek. Relish je tečka, která dotváří jídlo a dává mu něco navíc.

Neobsahuje žádné kozervanty ani barviva.

Cena: 135Kč/ 265g