Pesto sušená rajčata - Pulpamen
Pesto nesmí chybět v lednici nejen žádného gurmána, ale i všech, kteří potřebují připravit rychlou večeři. Tradičně se pesto promíchává s těstovinami nebo bramborovými noky. Nejúžasnější je však pestrost použití pesta. Můžete ho přidat do žervé a skvělá pomazánka je za pár vteřin na světe. Ochuťte jím brambory, které pak pečte v troubě nebo ho namažte na maso v průběhu pečení. Skvěle funguje i na dochucení krémových zeleninových polévek.
Pesto ze sušených rajčat je jediný produkt Pulpamen, který není z lokálních surovin. Nejdříve však vzniklo z doma sušených rajčat, ale protože jejich zásoba nebyla nekonečná a zákazníkům pesto zachutnalo, bylo třeba najít dodavatele v zahraničí. Jedná se o na slunci sušená rajčata z jižní Itálie, která jsou díky jižanském slunci krásně sladká a plná chuti. Z Itálie pocházejí i kapary a balsamikový ocet. Černé olivy jsou ze Španělska, stejně jako výborný olivový olej z odrůd Arbequina, Cornicabra, Hojiblanca a Picual s aciditou do 0,7°.
Syté zbarvení rajčat je způsobeno karotenoidy. Z nutričního pohledu nás nejvíce zajímá lykopen. Je to karotenoid s nejsilnějšími antioxidačními účinky. Je velmi přínosný při prevenci karcinomu prosta- ty, tlustého střeva, ale i dalších nádorových onemocnění. Naložením sušených rajčat v oleji se vytvá- ří skvělé podmínky pro maximální zužitkování karotenoidů. Pro jedince ohrožené nebo se již léčící pro diabetes, srdečně-cévní onemocnění nebo nadváhu jsou rajčata velmi prospěšnou potravinou. Vysoký obsah draslíku a hořčíku pomáhá při hypertenzi snižovat hodnoty krevního tlaku. Rajčata také tlumí zánětlivé reakce organismu.
Složení: Sušená rajčata (85%), olivový olej extra virgin, černé olivy, slunečnicová semínka, kapary, balsamikový ocet, pepř
Cena: 89Kč/ 320g 

 

Naturale papardelle, sušené s panenským olivovým olejem - Pasta Culinaria
Sušené těstoviny Pasta culinaria nesou označení "Trafilata al bronzo", tzn. vyrobeny z těsta z exklu- zivní tvrdé pšenice, které se po vytvarování nechá pomalu vysychat až 52 hodin při nízkých teplo- tách. Toto je pro těstoviny nejlepší známkou, která poskytuje výrobku unikátní chuť, která je povýše- na ve spojení s tradičními omáčkami. Takto připravené těsto je naprosto nejklasičtější forma italské tradice. Chuť ihned poznáte na patře, ale také okem, kdy mají těstoviny hrubější povrch, který nejen dobře "drží" omáčku, ale je také zdrojem plnější chuti. Tento nerovný, nehladký povrch vzniká vrch- ním kvašením pšenice v průběhu sušení. Semolínovou mouku, kterou používají k výrobě těstovin si dováží sami z mlýnu Molitoria Umbra z oblasti Perugie. Jedná se o neprůmyslově mletou zlatou semolu s nejvyšším stupněm hrubosti metí a kvality.
Semolina, neboli semolinová mouka, je pšeničná krupice umletá z tvrdé, neboli tvrdozrné pšenice (Triticum durum). Používá se zejména na výrobu kvalitních těstovin. Těstoviny se nerozvářejí. Mají vyšší nutriční hodnotu a nižší glykemický index tzn. zasytí na delší dobu a není potřeba taková porce, jako u méně kvalitních těstovin.
Cena: 80Kč/ 300g

Pro celiaky jsme zvolili jiné tvary, neboť Papardelle se v bezlepkové variantě nevyrábějí. Plus navíc čokoládovou rýži, abychom dorovnali cenu semolinových těstovin.
Cena: Bezlepkové těstoviny 62Kč/150g, Mléčná rýže s belgickou čokoládou 29Kč/90g 

 

Miso - Mitoku / Sunfood VM
Miso má původ v Japonsku, kde je uznávané jako dar bohů. Jde o vyzrálou fermentovanou pastu ze sojových bobů a určitého druhu obiloviny. Můžeme mít nejen rýžové miso, ale i sojové, ječmenné, nato miso atd. Na jejich výrobu se nepoužívají žádné chemické prostředky, barviva, žádné sterilování ani zahřívání. Jde o co nejefektivnější zachování enzymů, které by se jakoukoliv úpravou zničily. Obsahuje enzymy, vitamíny (B12), bílkoviny, stopové prvky, vlákninu. Miso je výživné, slané koření, charakteristický základ japonské kuchyně zejména k přípravě miso polévek, obdobný masovému výtažku (něco jako masox), k ochucení i jiné stravy např. restovaných jídel, těstovin (třeba nám známých asijských kudrnatých nudlí mie), do marinád, dresinků, omáček apod. Miso je v podstatě jednou z hlavních kulinářských surovin Asie. V chladu jej můžeme uchovávat až po dobu několika měsíců. Také je dobré miso nevařit, nebo přidávat až na konci vaření, abychom si neznehodnotili enzymy a další prospěšné látky. Jeho bohatý obsah enzymů napomáhá lepšímu trávení potravin. Pomáhá i k odstraňování těžkých kovů a radioaktivních látek z těla.

Složení: sojové boby, rýže, mořská sůl, Aspergillus oryzae (koji), vše BIO - produkt kontrolovaného ekologického zemědělství (země původu Japonsko)
Ve zdravých výživách se můžete často setkat s misem v igelitových baleních. Tato misa jsou však již „mrtvá“, bylo v nich ukončeno zrání a hmota již dále nijak nepracuje. Oproti tomu misa ve sklenicích jsou ještě stále živá a pracují – sklenice umožňuje „vypustit“ přebytečný vzduch a hmota může i nadále zrát (v takovém případě by se plastový pytlík nafoukl a pravděpodobně praskl).

Skladujte při teplotě do 10°C

Cena: 69Kč/150g 

 

Peanut bar - Meridian foods

Tyčinky Peanut bar jsou směsí pravděpodobně toho nejlepšího arašídového másla a pár dalších přírodních surovin. Tyčinka je kvalitní pochoutka s vysokým obsahem rostlinných bílkovin, navíc bez obsahu rafinovaného cukru. Je vhodnou formou doplnění energie zejména po fyzické aktivitě.

Složení: arašídy 55%, slad z hnědé rýže, sirup z agáve, koncentrované ovocné šťávy (jablko, hruška, hrozny), rýžové otruby, rýžový škrob, emulgátor: slunečnicový lecitin. Bez lepku, laktózy a živočiš- ných surovin.
Cena: 36Kč/ 40g 

 

Ájurvédský čaj BIO - Oxalis
Tradiční jméno toho čaje zní Yogi Masala (též také jen Yogi nebo Masala) – jak už to v obchodním světě bývá, značku Yogi si zaregistrovala jedna firma a proto se tento tradiční čaj dnes prodává již pouze pod názvem Ájurvédský čaj, neboť Yogi se smí nazývat pouze ten od firmy, která si tento název zaregistrovala.

Tento „čaj“ však ve skutečnosti nemá s čajem nic společného – je tak pouze nazýván, neboť je složen převážně z koření a bylin. Na chuť takto aromatického čaje si musí spousta lidí chvíli zvykat. Jde především o hřebíček, ten je zde zastoupen velkou měrou a ne každému vyhovuje jeho chuť a silné aroma. V každém případě pro začátečnické pokusy jeho vaření doporučujeme spíše menší množství. Barva správně připraveného Yogi čaje má být lehce karamelová jako například známé druhy likéro- vých nápojů nebo lehkého capuccina. Konzistence pak přirozeně mléčná.

Vzhledem k tomu, že ve směsi koření je velký zástup různých léčivých a velmi aromatických surovin, je Yogi Masala vhodný pro stabilizaci krevního tlaku, uvolnění dýchacích cest a především při kašli. Specifické účinky právě této kombinace koření jsou dány hřejivostí zázvoru, kardamomu a pepře, podmanivou vůní každé z uvedených ingrediencí a sladkou vůní skořice.

Zázvor rychle zahřívá celý organismus, má antibakteriální a antivirové účinky. Snižuje cholesterol, koriguje nízký tlak, pomáhá při ranních nevolnostech a při nadýmání. Hřebíček je zase analgetikum tišící bolest, často se používá při bolesti zubů. Je přírodní dezinfekcí, působí proti parazitům, houbám, bakteriím i virům. A také osvěžuje dech. Kardamom pomáhá především s trávením, dále s dýchacími problémy, funguje jako prevence svalových křečí a mírní záněty.

Skořice má příznivé účinky především při chřipkách a nachlazení. Navíc reguluje hladinu cukru v krvi a krevní tlak a pomáhá při zažívacích problémech. Bílý pepř je antioxidant, stimuluje krevní oběh, a tak zahřívá a dodává tělu energii; prokrvení orgánů pak zvyšuje citlivost na podněty a dělá z pepře afrodiziakum.

Příprava čaje: Příprava Yogi čaje se liší téměř ve všech bodech od ostatních typů čaje, je takové časově náročnější než klasické čaje. V tradičním postupu se čaj pouze nezalévá horkou vodou, ale vaří.
1 - 2 čajové lžičky čaje vsypte do půl litru vroucí vody, vařte zhruba 10 minut. Poté přidejte 2 čajové lžičky černého čaje (kvalitní sypaný Assam nebo Ceylon) a vařte společně ještě minutu. Poté přidej- te 2 až 4 lžíce mléka (klidně i více, dle chuti) a oslaďte dvěma lžícemi cukru nebo medu. Nápoj sceďte a můžete ihned podávat.

Složení: bio skořice, bio zázvor, bio kardamom, bio hřebíček, bio černý pepř. Může obsahovat stopy suchých skořápkových plodů.
Cena: 80Kč/60g

 

Pro alergiky jsme zvolili čaj bez alergenů obsažených ve směsi Yogi masala – Ájurvédský čaj citrón zázvor. Účinky zázvoru jsou popsány u směsi výše. Vousatka citrónová (citrónová tráva), obsažená v tomto čaji, snižuje cholesterol v krvi, působí blahodárně na nervové choroby, horečky, malárii a chřipky. Čaj z listů citronové trávy usnadňuje trávení, zvyšuje schopnost koncentrace, stimuluje laktaci a napomáhá detoxikovat játra, močový měchýř a ledviny. Stejně jako zázvor působí výborně pro posílení imunity.

Postup pro přípravu čaje najdete na obalu.

Složení: zázvor (min.79 %), vousatka citrónová, citrón (min.5,9 %), přírodní aroma. Cena: 71Kč/70g