Jáhlové těsto je kvalitním polotovarem, který ušetří čas při přípravě zdravého oběda či večeře. Neobsahuje lepek, barviva, aromata ani konzervační látky. Jáhly, tedy obyčejné, přirozeně bezlepkové oloupané proso, jsou vynikajícím zdrojem železa, hořčíku, fosforu a vitaminů skupiny B, především B1 a B2. Ideální potravina chránící před chudokrevností, depresemi a únavou. Díky bohatému nutričnímu složení a výborné stravitelnosti se jáhly hodí pro sportovce, alergiky, rekonvalescenty i malé děti. Podle čínské medicíny navíc mají pozitivní účinky na slezinu a slinivku břišní, pomáhají při žaludečních potížích a patří mezi takzvané zahřívací potraviny, vhodné především pro chladnější období roku.

Cena: 60Kč/ 400g

 

Super Snack kakao & lucuma Bio

Snídaňové směsi od Iswari jsou unikátní tím, že jsou živou stravou ("raw") - jejich ingredience nebyly nikdy zpracovány při vyšší teplotě než 42 °C. Zachovávají si tak plnohodnotné nutriční složení jako původní plodiny. Kromě toho obsahují superpotraviny (superfoods), což jsou potraviny s mimořádnými nutričními kvalitami. Směsi od Iswari jsou mírně doslazeny kokosovým cukrem. To je chuťově velmi lahodné nerafinované sladidlo s karamelovým nádechem a nízkým glykemickým indexem (GI = 35), obsahující vysoké množství minerálů.

Směs obsahuje vysoký podíl pomalu stravitelných sacharidů a dodá tak energii na dlouhou dobu, aniž by nadměrně zatěžovala tělo nezdravými cukry (glykemický index cca 40). Díky jedinečné receptuře je směs nejen zdravá, ale i velmi chutná.

Pohanková krupice: Obsahuje vysoké množství pomalu vstřebatelných sacharidů a dále bílkoviny s komplexnějším složením než obiloviny. Přirozeně obsahuje řadu minerálů a vitamínů. 

Vločky z bezlepkového a naklíčeného ovsa: Ovesné vločky jsou bohaté na pomalu metabolizované sacharidy a jsou přirozeným zdrojem minerálů a vitamínů. Navíc oves ve snídaních ISWARI je bezlepkový a naklíčený!

Mandlová mouka: Jemně rozemleté mandle. Snižují kyselost organismu, obsahují řadu minerálů a mononenasycené zdravé tuky.

Lucuma: Ovoce z Peruánských And. Patří mezi dnes zapomenuté plodiny, přestože kdysi bývala ceněnou potravinou Inků. Má lahodnou krémovou chuť s jemnou příchutí vanilky. Je bohatá na pomalu vstřebatelné sacharidy, přirozeně obsahuje železo.

Nepražené kakao: Extrémně nutričně bohaté, obsahuje mimo jiné enzymy dobré nálady (např. anandamidy), minerály (hořčík, železo, vápník, měď, mangan).

Cena: 42Kč/ 60g

 

Čokoláda Rustic Vanilla

Tato čokoláda je tvořená starým způsobem. Hrubě pomleté boby, třtinová šťáva a kousky vanilky. V tomto stavu ji často potkáte v Mexiku. Velice podmanivá chuť a úžasnou vůní a kousky vanilky.

Kakaovník pravý má kořeny ve střední Americe v místě dnešního Mexika. Evropané ho rozšířili po celém tropickém pásmu. Pokud byste chtěli pěstovat kakaovník v Evropě není to nemožné, ale plody nečekejte. Kakaovník dobře roste kolem rovníku mezi 20° severní šířky a 20° jižní šířky. Dále se mu daří v nadmořské výšce 400- 1250m. Vyžaduje celoročně nejméně 65-70 % vzdušné vlhkosti a teplota nesmí klesnout pod 21°C. Ke svému růstu vždy potřebuje i jiný porost aby ho chránil před přímým světlem například ho můžeme vidět v blízkosti banánovníku nebo mangovníku.

O pozitivních účincích kvalitní čokolády toho bylo sepsáno již mnoho. Pomáhá snižovat krevní tlak, snižuje cholesterol, hořká čokoláda obsahuje velké množství flavodoidů, což je látka snižující riziko vzniku rakoviny, onemocnění kůže a předčasného stárnutí. Obsahuje fluor, který posiluje zuby a kalium, které je dobré proti stresu. Čokoláda je též dobrým zdrojem minerálů – kalcia, železa, hořčíku, fosforu, draslíku, sodíku a dalších.

Cena: 86Kč/ 50g

 

Svatojánské ořechy

Mladé, ještě zelené ořechy s nevytvořenou slupkou se sklízí na svatého Jana. Následně se máčí ve vodě, která se často vyměňuje. Toto se dělá 10-14 dní, do doby než slupky ořechů zčernají.  Vylouhuje se něco tříslovin a tak se zjemní hořko-svíravá chuť ořechů. Následně se naloží do nálevu ze směsi sirupu a lahodného koření dle receptury staré více než 100let. Nakrájené na plátky nazdobí zmrzlinový nebo ovocný pohár i jakýkoli jiný dezert, ale výborné jsou také k uzenému masu nebo sýrům.

Významnou látkou, kterou zelené ořechy obsahují a máčením se aktivuje, je juglon. Ten je aromatickou a barvící látkou a jeho přední vlastností je, že umí zničit buňku bez nekrotických procesů, díky čemuž má potenciál léčit rakovinu. Kromě juglonu potkáte v ořechu ještě spoustu tříslovin, antibakteriální a antibiotické látky  a docela vysoký obsah vitamínu C.

Tradiční léčitelství snad ve všech státech Evropy a Blízkého a Středního východu  používá prostředky z ořechů na léčbu problematické pleti, padání vlasů, mykóz a nebo špatně hojících se zranění a vnitřně pak na zlepšení trávení, proti střevním potížím a proti případným parazitům. 

Cena: 99Kč

 

Čaj Tomato Mint Numi je inspirován tradiční kuchyní oblasti Středozemního moře. Sladká chuť zralého červeného rajčete se proplétá se štiplavou chutí máty. Černý čaj bez kofeinu je obohacen zeleninovou chutí a špetkou koření. Skořice a citronová tráva osvěžují plnou a zemitou chuť zeleniny.

Černý porcovaný čaj Numi Aged Earl Grey vás osvěží a povzbudí svou sytou chutí s jemnými podtóny pomeranče. Kvalitní čajové lístky zrají několik týdnů společně s italským bergamotem, a získávají tak nezaměnitelnou chuť i vůni. Silný černý Assam se snoubí s jemnými tóny citrusových plodů a vytváří skvělou osvěžující kombinaci.

 

Cena: Savory tea 17Kč/ sáček, Aged earl grey 8Kč/ sáček

 

Hummus chips Tomato & Basil

Tyto chipsy jsou bezlepkové, vyrobené z cizrny. Nabízí zdravou alternativu k bramborovým lupínkům, mají o 48% méně tuku, bez umělých barviv, vhodné i pro vegany. Chutnají samotné nebo i spolu s oblíbeným dipem.

Cena: 39Kč/ 45g