Sušený ananas Bio

Ananas je bohatý na vitaminy skupiny B, vitamin C a betakaroten. Obsahuje i řadu stopových prvků: hořčík, zinek, železo, mangan, síra, sodík, fosfor a draslík. Dále obsahuje větší množství organických kyselin, především citronovou, tartarovou a maleinovou. Další velmi cennou substancí je bromelin. Bromelin je enzym, který štěpí bílkoviny a sráží mléko. Dále je to silná protizánětlivá látka, která dokáže zmírnit bolest, otoky a podporuje hojení ran.

Tím, že brání přílišnému shlukování krevních destiček, je tento enzym prospěšný i v prevenci srdečních chorob, protože výrazně snižuje riziko trombózy.

Vědecké výzkumy rovněž potvrdily protinádorové účinky a potlačení růstu novotvarů. Bromelin rovněž ředí hlen a je vhodný i jako podpůrná léčba zánětů kloubů, revmatismu a dny.

Jelikož má schopnost odvodňovat a odbourávat tuky v organismu, hodí se při redukčních kúrách. Bromelin proniká i kůží.

Schopnost bromelinu štěpit bílkoviny má v organismu ještě jeden méně známý efekt, kterým je ochrana před parazity a bakteriemi ve střevech.

Ananas oceníme i jako prevenci proti různým střevním chorobám a neduhům. Chrání náš trávicí trakt před bakteriemi, ulevuje slinivce a je skvělým lékem při průjmových onemocněních i zácpě. Toto ovoce působí zásaditě, proto je vhodným prostředkem při překyseleném organismu. Ananas obsahuje velké množství biotinu, který působí pozitivně na zdraví kůže, vlasů a nehtů.

Cena: 63Kč/ 100g

 

Rizoto Chia a hruška

Chia semínka jsou chuťově spíše neutrální a tak to k nim do rizota chtělo něco, co má „šťávu“.  V kombinaci s kvalitní rýží a umně vybraným kořením tvoří zajímavou a chutnou kombinaci, která na přípravu zabere jen pár minut času.

Cena: 79Kč/ 250g

 

Bio labužnická Šangri-La

Labužnická Šangri-La je produkt kontrolovaného ekologického zemědělství.

Lahodná směs koření s vůní orientu a himálajské růžové soli. Vhodná ke kořenění asijských jídel, rýže, grilované či dušené zeleniny či polévek, stejně jako inspirujících salátů, například se zelím a sójovými klíčky. Koření můžete přidat hned na začátku vaření do oleje, nebo ke konci pro zachování výraznější vůně.

Tato krystalická sůl je vytěžena z jednoho z nejstarších přírodních zdrojů na zemi z jihozápadních fosilii Himalájí. Tato sůl je kolem 540 milionů let stará a je jedinečně čistá.
Je ručně těžena, omývána a usušena na slunci. Na stolní sůl se používá jen ta nejlepší kvalita, jen cca 10% vytěžené soli. Tato sůl je pravidelně podrobována analýzám nezávislých biochemických a biofyzikálních ústavů v Německu.

Tento přírodní pokrm je bohatý na esenciální minerály v takové podobě, která je velmi snadno vstřebatelná lidskými buňkami. A to proto že se jedná o sůl v podobě krystalické nikoliv kamenné. Krystaly vznikaly po miliony let obrovským tlakem na sobě ležících hornin a proto jsou minerály a částečky v této soli tak malé a pro buňky v tělesné buňky jednoduše vstřebatelné.

Dnešní kuchyňská sůl (dále jen kuchyňská sůl) je téměř výlučně NaCl. Přírodní krystalická sůl je mnohem více než jen NaCl: „skládá nejen ze dvou, ale ze všech přírodních prvků“. Jsou to přesně ty přírodní prvky z kterých se skládá naše tělo.

Cena: 45Kč/ 120g

 

Crawnchies Bio Paprika

jsou 100% raw křupavé zeleninové plátky, každý jeden je navíc originál. Jsou spojením lněného semínka, zeleniny a sluncem sušených rajčátek, kterou dokresluje vyvážený mix ibule, paprikya chilli.Stejně jako všechny výrobky od Lifefood vynikají šetrným sušením za nízkých teplot do 42°C.

Cena: 49Kč

 

Šáchorová mouka

Šáchor se schovává za mnoho jmen, nejčastěji chufa (čti: čufa), zemní mandle nebo také tygří ořechy. Mouka se vyrábí z podzemních hlízek, které mají lahodnou lehce nasládlou mandlovo-lískovooříškovou chuť a vzhledově připomínají seschlé lískové oříšky.

Zemní mandle jsou pro alergiky skvělou náhražkou ořechů. Vynikají zejména vysokým obsahem vlákniny, a podporují tak správné fungování střev. Obsahují hodně rutinu, který zvyšuje pružnost cév, snižuje LDL cholesterol, zesiluje účinek vitamínu C a má antioxidační účinky. Ocení je i diabetici, protože obsahují jen minimum jednoduchých cukrů. Kromě mnoha vitamínů šáchor dále obsahuje minerální látky, zejména draslík, hořčík a vápník.

Hodí se všude tam, kde ořechy. Do jogurtů, salátů I kaší, do nepečených I pečených moučníků a cukroví. Mouka je v raw kvalitě a lze ji používat i bez tepelné úpravy.

Cena: 63Kč/ 200g

 

Bombay Mix

Bombay mix je indické  směs jejíž složení se může mírně lišit. Základem však většinou jsou smažené nudle z cizrnové mouky, cizrna, mungo fazole a ořechy, nejčastěji arašídy. Směs je okořeněná lehce pikantním kořením z mletého kmínu, koriandru, kurkumy, chilli a soli. Bombay mix je známý jako chevda v Indii a chanachur v Bangladéši.

Cena: 59Kč/ 200g