Bonbóny Panda, lékořice - malina
Klíčovou složkou lékořice je kořen Lékořice lysé, která roste divoce v jižní Evropě a Asii. Suroviny pro výrobu bonbónů jsou pečlivě vybírány a zpracovány dle tradičních postupů. Jsou slazeny pouze melasou, která obsahuje minerály a stopové živiny jako je draslík, hořčík, kalcium, zinek, sodík a železo. Panda lékořice jsou bez tuku, tudíž obsahují jen minimum kalorií.
V minulosti lékořici lidé přisuzovali nejen léčivé, ale i duchovní účinky. Používali ji k odrážení zlých duchů a jako lék na žaludeční nevolnost, kašel a plicní infekce. Je rovněž mírně močopudná, upravu- je látkovou výměnu, podporuje činnost nadledvinek (čímž je vhodná k léčení chronického únavové- ho syndromu, fibromyalgie a jiných nemocí ovlivňovaných hladinou hormonu kortizonu, což je hlavní hormon nadledvinek). Tuto bylinku můžeme s úspěchem použít při léčbě každého zánětlivé- ho onemocnění. Svými léčebnými účinky působí i při hepatitidě, protože umí potlačit virus, který ji vyvolává. Lékořice má rovněž velmi regenerující účinky na slinivku. Studie potvrdily, že tato rostlina zvyšuje aktivitu imunitního systému.
Bonbony Panda jsou vyráběny od roku 1927 ve Finsku pouze z přírodních ingrediencí. Skutečná chuť lékořice je umocněna ovocnou chutí malin a tak vzniká nezaměnitelná osobitá chuť nové gene- race. Neobsahují žádné konzervanty, barviva ani dochucovadla. Bonbony jsou vhodné pro vegetariá- ny a vegany. Existují i další ovocné příchutě i čistě lékořicové.
Složení: melasový sirup, pšeničná mouka, pasterovaná malinová dřeň (1,7%), kyselina citronová, přírodní aroma, koncentrát z černé karotky, lékořicový extrakt
Cena: 89Kč/ 200g

Celiakům jsme bonbony Panda nahradili bezlepkovými ovocnými bonbony Happy fruits a ovocným lízátkem. Bonbony jsou složeny pouze z ovoce a jako želírovací prostředek je použit jablečný pektin. Cena: Bonbóny 59Kč/85g a Lízátko 20Kč/12g/1ks, dováží firma Danfood 

 

Čirokové zrno - Adveni medical

Čirok patří mezi obilniny pěstované odpradávna, jeho historie sahá až do starého Egypta. Existuje okolo 30 druhů z nichž nejrozšířenější je Sorghum bicolor (čirok dvoubarevný nebo li obecný). Dnes je rozšířen na všech pěti kontinentech, přičemž nejlépe se mu daří v Americe a v Africe. Z nutričního hlediska je ceněn pro svůj vysoký podíl bílkovin, aminokyselin a jako zdroj kvalitních sacharidů. V USA se mu přezdívá pšenice celiaků.
Čirok je nejen dobrým zdrojem bílkovin (11%), ale také vlákniny (25%). Z minerálů obsahuje přede- vším hořčík, železo, fosfor, draslík, mangan, měď, selen i zinek, a z vitamínů pak především vitamín B6 (mimo jiné potřeba pro tvorbu DAO), vitamín B1 (nervový systém, proti únavě), vitamín B2 (kůže, oči) či niacin (metabolismus, hladina cholesterolu, únava).Čirok dokáže také snižovat produkci glukózy v játrech, a to s podobným účinkem jako léky. Lipidy z čiroku jsou také částečně schopné zabraňovat absorpci cholesterolu z potravy a snižovat cholesterol nejen v krvi, ale také v játrech. V jiných studiích zase ukázali, že čirok dokáže přímo ovlivnit střevní mikroflóru a zvyšovat HDL (ten „hodný“ cholesterol). Úpravou hladiny glukózy a cholesterolu v krvi spolu s vysokým obsahem anti- oxidantů bude čirok chránit proti vzniku kardiovaskulárních chorob.
Cena: 16Kč/ 250g 

 

Ghí - České ghíčko

Ghí je plnohodnotná alternativa tuků. Vzniká dlouhým a pomalým vařením, při kterém se odpaří veškerá voda a odstraní se mléčná bílkovina. Vzniká tak čistý máselný tuk, který si zachová čistou máselnou chuť a vůni. Při procesu výroby se mění řetězce mastných kyselin a ghí tak získává benefity oproti normálnímu máslu:

1) nepřepaluje se, tudíž je ideální ke smažení,
2) má trvanlivost až rok a není nutné ho skladovat v lednici - nemusí se chladit.
Nejpodstatnější jsou však jeho blahodárné účinky na zdraví. Přepuštěné máslo pochází z tisíce letstaré ájurvédské receptury, která popisuje ghí jako elixír života.

Ghí napomáhá trávení, vyživuje nervové a mozkové buňky, má omlazující účinky jak při vnitřním, tak zevním použití, má hojivé účinky na kůži, lze použít k masážím. Má široké využití jak v teplé tak ve studené kuchyni. Používá se k vaření, dušení, smažení, pečení, ke zjemnění pokrmů, maštění. Výbor- ně se pojí s celou řadou koření a bylin. Žádná východní kuchyně se bez něj neobejde.

Cena: 125Kč/ 220ml 

 

Jáhelník - Probio

Jáhly patří mezi lehce stravitelné potraviny, přirozeně bezlepkové, zásadité, tradiční čínská medicína je řadí mezi ty, jež zahřívají. Během vaření nevytvářejí sliz, můžeme je tedy podávat těm, jež trpí zahleněním dýchacích cest. Dále jimi posilujeme oči a oslabené ledviny. Díky vysokému množství minerálních látek je lze doporučit při celkovém tělesném vyčerpání, rekonvalescenci, při vysoké fyzické zátěži. Díky vyššímu obsahu železa lze doporučit také anemickým pacientům. Pokud jejich konzumace nepůsobí problém, lze zařadit do šetřící diety pro svůj blahodárný vliv na celý gastro- intestinální trakt, zejména žaludek, dále slinivku břišní, slezinu. Působí jako jemné diuretikum, to znamená, odvádějí ledvinami vodu z těla ven.
Obsahují velké množství vlákniny, která má blahodárné účinky na správné fungování střev. Mimo jiné patří mezi komplexní sacharidy, takže se do těla pomalu uvolňují, energie vám dlouho vydrží a mají minimální tendenci ukládat se do podkožního tuku. Jáhly jsou bohaté na zinek, železo, draslík a hořčík, které obecně ve stravě chybí.
Cena: 43Kč/ 260g 

 

Mixitka třešeň & mandle - Mixit

Překvapte chuťové buňky spojením osvěžujících třešní s višněmi a náramné sladkosti datlí.. křupat k tomu budou oříšky. Nová mixitka je zážitek do každé kabelky, kapsy nebo baťohu.
Mixitka třešeň a mandle je z převážně části tvořena sušeným ovocem, což jsou bezesporu kvalitní a přirozené potraviny. Tělo z nich získává kompletní živiny: bílkoviny z ořechů a semínek, sacharidy z ovoce a tuky z tučného ovoce, jako jsou datle anebo ořechy. Navíc jsou všechny uvedené ingredien- ce bohatým zdrojem vlákniny a mikroživin, jako jsou minerální látky, vitamíny a fytochemikálie.

Cena: 25Kč/ 55g 

 

Protein snack mix - Maxsport

Proteinová směs obsahuje v základě sójové boby, slunečnicová a dýňová semínka marinované v tamari omáčce. Tato kombinace je bohatým zdrojem bílkovin, vlákniny, hořčíku, železa a zinku. Snack mix je certifikovaný organický výrobek, bez lepku, bez GMO, vhodný i pro vegany. Díky paten- tované technologii jsou ingredience pražené za použití horké vzduchu bez přidaného tuku.
Cena: 40Kč/45g

 

Tyčinka pro děti FIT KID - Maxsport

Tato tyčinka byla vytvořena ve spolupráci s odborníky na dětskou výživu. Hravý obal i název však pochopitelně neznamená, že by svou chutí nepotěšila i dospělé. Ve své kategorii obsahuje nejnižší podíl cukru, je doslazena stévií.
- Aquamarin je nejhodnotnější forma vápníku na světě získávaná z mořských řas.
- Omega 3 mastné kyseliny jsou důležité pro správné fungování mozku a často jich máme v našem jídelníčku nedostatek.
- Obsahuje komplex vitamínů a minerálů E, C, B1, B2, B6, B12, kyselina listovou, kyselinu pantoteno- vou, niacín a biotín. Také probiotickou vlákninu pro správné fungování zažívacího traktu.
Cena: 17Kč/30g

Celiakům jsme tyčinku Fitkid nahradili bezlepkovou tyčinkou Lubs ze sušeného ovoce. (Tu si ještě v v budoucnu připomenou nejenom celiaci).