SWEET VEGGIE - Cerea

Sweet Veggie je unikátní RAW tyčinka se sušenou zeleninou, ovocem a oříšky. Většina ingrediencí se suší při teplotě do 42°C, aby si tyčinka zachovala veškeré potřebné látky, vitamíny a minerály. Tyčinka je originální právě svým podílem zeleniny. Nenechte se však mýlit, tyčinky jsou sladké – jak napovídá sám název. Jsou vhodné pro vegany, neobsahují sóju a jsou bez lepku. Veškeré suroviny jsou čistě přírodní bez jakýchkoliv náhražek a většina z nich také v BIO kvalitě.

Červená řepa v raw kvalitě je vysoce zásaditá a jako taková je schopna potlačovat nejen viry ale i bakterie. V kombinaci se šťavnatými švestkami a jemně nahořklými kakaovými boby vykouzlí deli- kátní tyčinku.
Cena: 40Kč/ kus

 

Rýžové nudle z černé rýže bio - Terrasana
Černá rýže obsahuje velké množství antioxidantů. Ty jsou velmi podobné antioxidantům v borův- kách či populárním Acai Berry. Vědecké studie uváději, že černá rýže má dokonce více antioxidantů než borůvky. Působí příznivě proti srdečním chorobám a je schopna kontrolovat hladinu cholestero- lu v krvi. Také působí protizánětlivě. Léčivé jsou právě otruby na povrchu zrna, které obsahují látky potlačující produkci a aktivitu histaminu, látky vyvolávající zánět v těle. Při laboratorních pokusech bylo prokázáno, že se konzumací otrub z černé rýže výrazně snížila kožní dráždivost vůči alergenům, a to až o 70%. Stejně tak je díky svým účinkům nápomocná i osobám postiženým astmatem a alergií. Nudle samy o sobě jsou hypoalergenní a nezatěžují trávící trakt tak, jako klasické pšeničné.
Složení: bio rýžová mouka z černé rýže (60%) bio mouka z rýže natural, voda.
Cena: 99Kč/ 250g 

 

Tapioca perly - Tapioka puding

Tapioca je škrob získaný z kořene manioku. Maniok je rostlina původem z Jižní Ameriky a Západní Indie, kde jsou jeho silné, vláknité kořeny používány v různých formách, v podstatě všude, kde my používáme bramborový nebo kukuřičný škrob. Tapioca je prastará surovina, kterou údajně používali již Mayové.

Z tapioky připravíte lahodný pudink, kaši pro děti, bubble tea, bezlepkové pečivo, ale můžete ji použít i jako zahušťovadlo do polévek (na způsob krupek nebo kapané zavářky), nebo jako poleva na ovocné koláče (náhrada želatiny). Můžete ji též použít místo rýže. Tapioka má velmi příznivé účinky při potížích s trávením. Je zdravým zdrojem komplexních polysacharidů s nízkým obsahem choleste- rolu a bez "nezdravých" tuků. Neobsahuje lepek a může být proto součástí bezlepkové diety. Produkty z tapioky jsou poměrně kalorické, ale nasytí vás na delší dobu a v kombinaci s kokosovým mlékem nezatíží vaše trávení.

Tapioca obsahuje vápník, fosfor, draslík a hořčík. Je také zdrojem železa, kyseliny listové a vitamínu B. Je také přirozeným zdrojem omega-3 a omega-6 mastných kyselin. Neobsahuje lepek a může být proto součástí bezlepkové diety. Podle Áyurvédy má tapioka chladivý účinek při přebytku žluči v těle.

Možnosti využití:
- Namočené (minimálně 10 minut) a rozmixované kuličky přidáváme k přirozeně bezlepkové mouce pro zvláčnění těsta v přibližném poměru 1:5 k ostatní mouce, například v palačinkách nebo v jiných těstech, do kterých se přidává voda.
- Kuličky pomleté nebo rozdrcené nasucho se dají použít do piškotových těst místo obilné mouky, většinou v kombinaci s mletými ořechy nebo s jinou přirozeně bezlepkovou moukou, které dodává vláčnost.
- Namočené kuličky se vaří na puding nebo do Tapioca nápojů (tzv.Bubble tea)
Cena: 18Kč/ 100g

 

Bio pudink s Matcha tea
Pouze elitní japonští farmáři znají know-how na výrobu čaje Matcha. Výroba tohoto čaje je bezpo- chyby jednou s nejnáročnějších metod produkce čajů na světě. Matcha roste pouze na zastíněných polích. Čtyři týdny před sklizní se pole úplně zastíní. Speciální stínící technika zabrání až 90% slunečního světla. Rostlina, která je v té chvíli téměř v úplné tmě kompenzuje nedostatek světla intenzivní produkcí chlorofylu. To činí listy bohatší na aminokyseliny a typická je pro ně smaragdově zelená barva. Kvalitní Matchu poznáte nejen podle sytě zelené barvy, ale také podle nasládlé a jemné chuti.
Matcha obsahuje silnou skupinu antioxidantů, které jsou známé jako katechiny. Jedna porce (2g) má stejné účinky jako 10 šálků zeleného čaje, pomáhá snížit cholesterol a cukr v krvi a čaj je tak vhodný i pro diabetiky. Matcha pomáhá uklidnit mysl, zvyšuje soustředění i paměť a zlepšuje náladu díky obsahu aminokyseliny L-Theanine.
Cena: 24Kč/ kus 

 

Dýňový kečup - Georg farma
V Německé firmě Georg Thalhammer vyvinuli dýňový kečup, který se ve všem vyrovná oblíbenému kečupu z rajčat. Tento kečup se vyrábí výhradně z dýní Hokkaido, které byly biologicky vypěstovány v Německu, má příjemně ovocnou a kořeněnou chuť s nádechem ostrosti. Je vhodný pro vegany, neobsahuje lepek, zvýrazňovače chuti, umělá barviva ani stabilizátory.
Tento kečup pochází z inovačního projektu s bio-zemědělci, kteří zpracovávají dýně Hokkaido a ve světě již získal několik ocenění.
Dýně Hokaido byly zkoumány v syrovém a dušeném stavu ohledně obsahu vody, bílkovin, tuku, zužitkovatelných uhlohydrátů (monosacharidy, disacharidy, škrob), balastních látek, celkového obsahu minerálních látek, draslíku, vitaminů B1, B2, B6 a C a karotenu.
Syrová dýně Hokkaido obsahovala v průměru 1,69 g bílkovin, 0,48 g tuku, 13,6 g zužitkovatelných uhlohydrátů, 2,37 g balastních látek, 1,18 g minerálních látek, 0,49 g draslíku, 3,74 mg β-karotenu, 34 μg vitaminu B1, 67 μg B2, 293 μg B6 a 30 mg vitaminu C ve 100 g poživatelného podílu. Obsah nutričních látek v dýni Hokkaido byl 2x až 7x vyšší než tomu bylo u jiných zkoumaných druhů dýní. Zveřejněné výsledky analýzy dýně Hokkaido a ostatních druhů dýní se částečně velmi liší od údajů o nutriční hodnotě dýně uváděných v literatuře.
Při tepelné úpravě (vaření, dušení po dobu 30min při 100°C) v dýni zůstávají bílkoviny, tuky, uhlo- hydráty, balastní látky a minerální látky prakticky zcela zachovány v případě, že se pro přípravu pokrmu použije i tekutina zbývající po tepelné úpravě. V opačném případě, kdy se tekutina nepouži- je, je nutné počítat se ztrátou obsahových látek ve výši 10 až 35 %, která je způsobena jejich vylou- hováním.
Cena: 110Kč/ 450ml 

 

Vanilka Tahitinensis (zkráceně tahini nebo tahiti) - Vanilkový obchod
Tato mletá vzduchem sušená vanilka pochází od indického farmáře Hermanta. Podle jeho slov, je jeho vanilka "ta nejlepší na světě" a Hermanto na to přísahá. Může si to dovolit, protože spolu se svojí rodinou věnuje vanilce každou volnou chvíli.
Tato odrůda je jemnější, světlá, má květinové tóny, je méně výrazná a hodí se pro výrobu domácího vanilkového cukru. Vanilka tahini je výborné koření pro osvěžující sladké dezerty. Výborná je na pečená jablka, hrušky a naprosto neodolatelný je čerstvý ananas s vanilkou tahini a třtinovým cukrem na grilu. I obyčejná rebarbora s vanilkou tahini a javorovým sirupem či medem je výtečná. Výborně působí proti únavě, uklidňuje nervy, působí také jako afrodisiakum – vůně vanilky úzce souvisí s lidskými feromony, protože zvyšuje erotickou přitažlivost. V současné době je vanilka využívána jako afrodiziakum. Vanilka taky povzbuzuje mozkovou činnost, působí proti horečce a povzbuzuje celé tělo.
Dávkování:
1 lžička na půl kila těsta nebo krému
1lžička na půl litru tekutiny (např. mléka), vsypejte, rozmíchejte a pro lepší výsledek nechejte cca 1/2hodiny odstát při pokojové teplotě, vanilka se krásně rozvoní.
Cena: 59Kč/ 10g 

 

Konopný protein fitness - Zelená země
Vysoce kvalitní rostlinný sacharidovo - proteinový nápoj, který byl speciálně namíchán pro sportov- ce a obecně aktivní životní styl pro regeneraci, výživu a stavbu svalů. Chrání šlachy a vazy. Detoxiku- je a optimalizuje trávení. Konopný protein je v rostlinném světě výjimečný tím, že obsahuje všech 23 aminokyselin vyskytujících se v přírodě, včetně 8 esenciálních, které jsou pro tělo nezbytné a dodávají se pouze stravou.
Je ideálním doplňkem pro ty, kteří chtějí kvalitní výživu pro tvorbu a regeneraci svalové hmoty a posílení celého organismu. Je bohatý rovněž na vlákninu. Konopí vytváří v těle zásadité prostředí a napomáhá detoxikaci těla tím, že odvádí z těla jedovaté toxiny a těžké kovy. Pravidelné užívání poté zlepšuje krevní oběh a obsažený chlorofyl čistí krev. Je přirozeným zdrojem vitamínů A, B1, B2, B3, B6, C, D a E. Důležitý je také vysoký podíl antioxidantů, vápníku, hořčíku, zinku a železa.
Cena: 439Kč/ 500g (V krabici pouze vzoreček)