Kaštany loupané a restované - Maroni / Danfood
Plody kaštanovníku setého jsou bohaté na vitamin C. Některé zdroje dokonce uvádějí, že ve 100g čerstvých jedlých kaštanů najdeme přibližně stejně tolik vitaminů jako ve 100g citrónů. Dále obsa- hují kyselinu listovou, která je důležitá pro ženy, které chtějí otěhotnět, pro ženy těhotné a kojící. Z minerálních látek je pak jedlý kaštan bohatý na mangan, měď a především draslík, který pomáhá v boji proti únavě a stresu. Jedlé kaštany mají jen málo jednoduchých cukrů. Většinu tvoří cukry slože- né, tzv. polysacharidy (zejména škroby), které jsou vstřebávány postupně a nevedou k výkyvům hladiny krevního cukru. Z tohoto důvodu je konzumace jedlých kaštanů vhodná pro diabetiky a pro všechny, kdo usilují o snížení nadváhy. Tzv. pomalé cukry pomáhají předcházet návalům vlčího hladu a usnadňují tak dodržování redukčního režimu. Z výživového hlediska je obzvlášť důležitý obsah kyseliny linolové ze skupiny esenciálních Omega-6 mastných kyselin a kyseliny alfa-linoleové ze skupiny Omega-3. Ty jsou mimo jiné zodpovědné za optimální fungování nervového systému, mozku, kardiovaskulárního systému, za produkci hormonů a imunitu. Kaštany jsou přirozeně bezlep- kové a jsou tedy vhodné i pro celiaky a osoby dodržující bezlepkovou dietu.
Restované kaštany se hodí do slané i sladké kuchyně. Na slano je můžete zapéct do nádivky, přidat ke slaným koláčům nebo v podobě rozmixovaného pyré i do omáček. Na sladko je využití podobné, můžete je přidat rozmixované nebo nakrájené na kousky do zmrzliny nebo obilné kaše. Stejně tak dobře chutnají ale i samotné, žádná další příprava není nutná.
Cena: 59Kč/ 150g 

 

Kokosová voda Chi / Mybotanika
Předtím, než mladý kokos začne tvořit bílou dužinu, je velký, zelený a v jeho středu je až jeden litr životadárné tekutiny. Kokosová voda je skutečným přírodním elektrolytickým nápojem a už celá staletí se používá v tropických oblastech na rehydrataci a v léčebných a zkrášlovacích procedurách. Neobsahuje cholesterol, má nízký obsah tuků a kalorií a vyvážený poměr sodíku, draslíku, hořčíku a vápníku. CHI 100% čistá kokosová voda je voda z kokosu nalitá přímo do krabičky. Neobsahuje žádný přidaný ovocný cukr ani kyselinu askorbovou nebo jiné konzervační látky.
S kokosovou vodou si doplníte hladinu draslíku více než dvojnásobně ve srovnání s konzumací banánu anebo s většinou energetických nápojů pro sportovce. Kokosová voda se tradičně používá proti zdravotním problémům jako jsou střevní infekce, ledvinové kameny, pro zdravější kůži, proti průjmům, zvracení, horečkám a to jak pro dospělé tak i pro děti. Hodně žen zmiňuje, že jim kokosová voda během těhotenství pomohla snížit nevolnost a mají více energie.
Cena: 59Kč/ 330ml 

 

Batátové chipsy - Scott farms chips
Lupínky ze sladkých brambor jsou připravovány ve Velké Británii, sladké brambory pocházejí z farmy Scott Farms v Severní Karolíně v USA. Sladké brambory jsou bohatým zdrojem vitamínů A a C, draslíku a manganu. Navíc jsou bohaté i na vlákninu a obsahují velmi nízké hodnoty nasycených mastných kyselin.
Lupínky Scott Farms jsou vyrobeny jen z ručně sklizených a důkladně probraných batátů s přidáním slunečnicového oleje a špetky mořské soli.
Batáty neboli sladké brambory, které mají díky karotenoidům zářivou barvu, obsahují plno vlákniny a patří vůbec k nejvýživnějším druhům zeleniny. Tyto hlízy mohou pomáhat v prevenci rakoviny, degenerativních očních chorob, deprese a srdečních onemocnění. Obsahují vysoké množství beta- karotenu, což je rostlinné barvivo působící proti vzniku některých druhů rakoviny (žaludku, slinivky břišní, úst a dásní) a makulární degeneraci. V batátech je betakarotenu výjimečné množství (jeden batát dodá 187 procent doporučené denní dávky).
Batáty jsou jedním z nejlepších zdrojů sacharidů díky jejich schopnosti postupného uvolňování živin. Ve světě fitness jsou velmi oblíbené a tak i přesto, že se jedná o chipsy, jsou stále zdravější alternativou smažených lupínků.
Cena: 39Kč/ 40g 

 

Bio Quinoa – Merlík chillský  - dovozce Čokoládovna Troubelice

Quinoa je jednou z nejstarších obilovin pocházející z Jižní Ameriky, která se vyznačuje velmi lahod- nou chutí. Pro staré Inky byla quinoa denním chlebem.
Jedná se o semena rostliny chenopodium quinoa. Potkáte se i s českým názvem – merlík čilský. Vzhledem připomíná obilovinu, ve skutečnosti se řadí k pseudoobilovinám, kterých hlavní předností je, že jsou přirozeně bezlepkové. Na rozdíl od obilovin tak neobsahují komplex bílkovin – lepek. Drobná kulatá zrnka quinoi jsou často na první pohled zaměňována s kuskusem nebo amarantem. Mívají žlutavou, červenou i černou barvu.
Nenápadná quinoa je ve skutečnosti výživovou bombou s vysokou nutriční hodnotou. Má vysoký obsah bílkovin, obsahuje řadu vitamínů a ještě navíc je významným zdrojem minerálů (vápníku, železa, draslíku, zinku, hořčíku). Díky vysokému procentu vlákniny je lehce stravitelná. Vegetariány či vegany jistě bude zajímat, že také quinoa (stejně jako sója nebo amarant) je zdrojem základních aminokyselin, které mohou v jejich jídelníčku scházet.
Quinoa má bezesporu řadu významných vlastností. Jednou z hlavních výhod je, že je typická poměr- ně vysokým obsahem bílkovin (cca 23 %) s vyrovnanou skladbou aminokyselin. Další výhodou je, že se jedná o bezlepkovou obilovinu, tudíž ji mohou konzumovat i lidé s celiakií (nesnášenlivost bílko- viny lepku). Z pohledu nutriční vyváženosti je quinoa významná i tím, že obsahuje široké spektrum živin, jako je thiamin, riboflavin, kyselina listová, beta-karoten a vitamín C. Možná právě proto je také často označována jako superpotravina. Používat a zařadit do jídelníčku ji můžete jako běžnou obilo- vinu, v přepočtu ve stejném množství. Její konzumace nenese žádné zvláštnosti či rozdíly s běžně se vyskytujícími obilovinami

Další recepty najdete i na našem blogu zajicivkrabici.blogspot.cz, konkrétně doporučujeme Quinou s fazolemi černé oko a kešu omáčkou. (recept i na kartičce ve vydání 9/2014)
Cena: 94Kč/ 250g

 

51% Mléčná čokoláda s kávovými zrny - Čokoládovna Troubelice

Mléčná čokoláda jemné chuti s příjemně sladkým podtónem a výraznou čokoládovou vůní. Tato mléčná čokoláda je zajímavá vyšším kakaovým podílem, než je běžné u mléčných čokolád, přesto si zachovává jemnou chuť s opojnou vůní. Tajemství jemnosti spočívá ve způsobu zpracování a vyvá- žené kombinaci sušeného mléka, panely a kakaového másla.
Čokoláda je navíc posypána kousky kávy – 100% Arabicy z Ekvádoru z provincie Loja.
Základní proces výroby:
Kakaové boby se nejdříve musí ručně přebrat a roztřídit. Boby se nasypou do drtiče, kde dochází k narušení struktury bobů a následnému „odfouknutí“ slupky. Tímto procesem vzniká kakaová hmota. Kakaové hmota se vlévá do melanžéru. Přidají se další suroviny – kakaové máslo na zjemnění, případně sušené mléko a panela. Vše se promíchává a hněte. Hnětení je proces, kdy dochází ke zjemňování čokolády ve speciální nádobě - melanžéru, ve které jsou umístěny žulové kameny, které se otáčí po žulovém dnu nádoby a tím dochází k zjemnění čokolády. Hnětení trvá až několik desítek hodin. Po té se čokoláda vlévá do nerezových nádob, kde ztuhne.
Čokoláda se pak vloží do temperovacího stroje, kde se zahřívá a následně chladí, tzv. proces temperování. Každý druh čokolády má jinou teplotu temperování.Jedním z posledních kroků je vlévání čokolády do forem, které se ukládají do lednice. Jakmile čokoláda ztuhne, vyklopí se z forem a nechá se minimálně 1 den „odpočívat“. Pak je čokoláda připravená k balení.

Složení: Kakaové boby, kakaová hmota, kakaové máslo, sušené plnotučné mléko, třtinová šťáva panela, kávová zrna.
Cena: 73Kč/ 45g

Pak li že jste v objednávce uvedli svou alergii na mléko a jeho složky, najdete v zásilce čokoládu hořkou, která mléko neobsahuje. 

 

Maracuja & Coconut - Bombus Energy

Maracuja, jinak nazývána též Mučenka, obsahuje velké množství vitaminů (A, B, C), ale i vápník, sacharidy, železo, vlákninu a riboflavin, který zlepšuje funkce srdce a dalších orgánů. Je také nepo- stradatelným pomocníkem při všech formách psychického vyčerpání.
Kombinace čistého výtažku z maracuji, kokosu a datlí jsou spolehlivým zdrojem energie, chuti a zdraví. Této energetické tyčince doslova vévodí chuť maracuji, jejíž aroma je složeno z více než stovky přírodních látek. Maracuja je prospěšná pro správnou funkci metabolických procesů a celko- vou energetickou přeměnu v organismu. Obsah ryboflavinu má také pozitivní vliv na dobrý stav kůže, očí a srdce. Nesířený kokos může být zase nápomocen pri regeneraci pohybového ústrojí při zvýšeném svalovém vypětí.
Cena: 25Kč/ 50g