Maniok
Maniok je tropická škrobnatá plodina s hlízou a vysokým obsahem uhlovodíků. Po rýži a kukuřici je tento keř nejdůležitější zdroj výživy v tropech. Živí značnou část Afriky, Asie a Latinské Ameriky. Růst dokáže v suchu, chudé půdě i v tvrdých podmínkách. Rostlina, známá též pod názvem Tapioka, je původem z Brazílie. Škrob jako takový je polysacharid, tedy dlouhý řetězec jednotlivých molekul cukru (nebo li glukózy). Pro krev a mozek je pak glukóza jediným zdrojem energie. Jednodušeji řečeno, v porovnání s moukou je škrob čistější surovina. Jedinečnost maniokového škrobu tkví v jeho naprosté chuťové neutralitě, stabilitě při zamražení, nízké želatinizační teplotě, průhlednosti, vysoké samokypřící schopnosti, schopnost vázat tuk a přirozená bezlepkovost. Dle Ayurvédy jde o jedno z nejčistších jídel, které tvoří ideální stravu.
V kuchyni má pestré využití přes pečení, vaření až po zahušťování pokrmů. Jeho již zmíněnou výho- dou je samokypřící vlastnost a předvším schopnost nahradit lepek. Pečivo a dezerty tak získají svoji klasickou konzistenci a vzhled i bez použití tohoto alergenu. Díky své chuťové neutralitě navíc pod- trhne základní chuť ostatních surovin. Jeho využití najdete také v domácí kosmetice.
Cena: 65Kč/400g 

 

Teff (Milička Habešská)
Název pochází s amharského slova „teffa“, v překladu „ztracený“. Toto označení je velmi výstižné. Vždyť zrnka teffu měří něco mezi 0,5-1,0 mm, čímž se řadí bez nejmenší obilné zrno na světě. Teff pochází z Etiopie, kde se pěstoval již ve 3.tisíciletí před naším letopočtem. Dodnes představuje základ jídelníčku většiny obyvatel země. Evropa a Severní Amerika ho objevily poměrně nedávno. Díky svým nutričním kvalitám je považován za potravinu budoucnosti.
Má vysoký obsah minerálních látek, vysoký obsah bílkovin, vynikající aminokyselinový profil a je přirozeně bezlepkovou potravinou. Dále má vysoký obsah vápníku, železa, fosforu, mědi, zinku a hořčíku. Železo obsažené v teffu dokáže lidské tělo velmi dobře vstřebat – 200g teffu denně dodá tělu dostatek železa pro špičkové výkony, navíc bohatě pokrývá DDD většiny esenciálních aminoky- selin. Teff obsahuje všechny esenciální aminokyseliny včetně u obilnin poměrně vzácného lysinu. Bohatý je též na treonin a tryptofan, které mají vliv na získávání svalové hmoty a produkci tzv.hormo- nů dobré nálady. Obsahuje také celou řadu vitaminů, především ze skupiny B a rovněž i C, což je u obilnin výjimečné. Rozdílná barva teffu tkví v rozdílné odrůdě a prakticky se od sebe téměř ničím neliší. Tmavý teff obsahuje o něco více železa.
Cena: Teff světlý 54Kč/200g + Teff tmavý 54Kč/200g 

 

Kaštanové pyré s vanilkou

Krém z jedlých kaštanů « Crème de marrons de l’Ardèche » je vyráběn výhradně z nejkvalitnějších kaštanů - maronů. Jde o přírodní produkt. Výroba probíhá bez použití aditiv a konzervantů.
Jedlé kaštany mají pro lidský organismus obrovský přínos. Čistí játra od jedovatých zplodin a působí proti průjmům, psychickým poruchám a stavům úzkosti. Kaštany jsou obzvláště bohaté na draslík, který pomáhá v boji proti stresu a únavě. V lidovém léčitelství a farmakologickém průmyslu se využí- vají listy jako prostředek proti kašli. V přírodní podobě jsou pro svůj nízký obsah cukru vhodné i pro diabetiky. Obsahují více uhlovodíků než většina ořechů a jsou proto výborným energetickým a rege- neračním zdrojem. Oproti ořechům navíc mají jen zanedbatelné množství tuku. Obsahují také sacha- rózu jako hlavní cukr a to ve větší míře než pšenice, vlašský ořech či brambory, zatím co glukóza, fruk- tóza a maltóza jsou obsaženy jen v malých množstvích. Zastoupeny jsou také minerální látky jako je fosfor, síra, hořčík, vápník, chlorid, sodík, železo, mangan, měď, zinek a další prvky. Kaštany navíc obsahují až 40% škrobu, což je dokonce dvakrát více jak brambory. Kaštany ani tento krém neobsa- hují žádný lepek, mohou být tedy konzumovány osobami alergickými na lepek i osobami trpícími celiakií.
Krém můžete přidat do jogurtu, koláčů, palačinek, vaflí apod. Výborný je také se sýrem a ovocem. Cena: 79Kč/250g 

 

Dýňová jádra
Dýňová jádra od Herůfků jsou šetrně usušená v troubě a lehce posolená. Mají podobně jako sezamo- vá semínka specifickou oříškovou chuť. Můžete je chroupat jen tak, případně s nimi zasypat salát, přidat do uvařené rýže (těsně před servírováním) apod. Obsahují bílkoviny, vitamín E a zinek (potřebný pro léčení ran, pro zdraví růst dětí a posílení imunity), jsou bohatým zdrojem základních omega-3 a 6 nenasycených mastných kyselin. Dýňová semena přispívají k rovnováze hormonů a zdravému vzhledu pleti. Posilují imunitu, peristaltiku střev a činnost nervové soustavy. Semena dýně jsou také bohaté na vitaminy skupiny B, působící proti stresu a jeho negativnímu vlivu na imunitu. Tato semena se často doporučují mužům jako prostředek proti zbytnění prostaty, protože v jejich oleji je složka, která brání množení buněk prostaty. Dýňová semena jsou také účinná pro odčervení a používala se při napadení hlísty, tasemnicí a jinými vnitřními parazity.
Cena: 35Kč/100g 

 

Brusinkové müsli
Složení: rýžový sirup, brusinky (cukr)15%, rýžové vločky, jáhlové vločky, pohankové vločky, med 5%, pohanková mouka, skořice, mořská sůl
Cena: 45Kč/ 150g 

 

Veggie protein – Zeleninový mix
Tyčinka Veggie Protein je světová novinka vyrobená z luštěnin, semínek, zeleniny a olivového oleje. Obsahuje 20% rostlinného proteinu, 0% cukru, vysoký obsah vlákniny, komplexní uhlohydráty, je bezlepková, vhodná pro vegetariány i vegany, košer a bez GMO.
Cena: 29Kč/36g