Luštěninové chipsy s červenou řepou - Damodara

Chipsy jsou složeny pouze z přírodních komponentů, neobsahují lepek, umělé konzervanty ani barviva. Obsahují hodně vlákniny, antioxidantů, železa, hořčíku a zinku.
Jsou nejenom energeticky vydatné, ale především jsou bohatým zdrojem rostlinných bílkovin. Tento výrobek se vyrábí ručně a výhradně z přirozeně bezlepkových surovin. Je vhodný i pro vegetariány a vegany. Diabetici ocení, že má navíc nízký glykemický index, což je pro ně důležité.

 

Italská instantní polévka - Damodara
Instatní polévky jsou vyrobeny ve stylu zeleninových vývarů se speciálními luštěninovými nudlička- mi, sušenou zeleninou a přírodním kořením. Svým složením jsou vhodné i pro děti. Dle vlastní chuti můžete dosolit či dokořenit. Obsahují pouze naturální ingredience a žádná éčka, glutamany, konzer- vanty, barviva či přidané škroby. Jsou vyrobeny z přirozeně bezlepkových surovin a vhodné i pro vegetariány a vegany. 

 

Ovocné trubičky - Nara Natur
Jablečné, meruňkové, broskvové a švestkové trubičky jsou zdravé pochoutky vyrobené pouze z ovoce. Existují varianty čistě ovocné bez cukru i s cukrem. Jsou bohaté na vitamíny a stopové prvky díky surovinám, ze kterých jsou zpracované. Již naše babičky nám dávali švestky pro lepší fungování a činnost střev, jablko pro vysoký obsah draslíku a vlákniny, meruňky pro posílení imunity a broskve pro správné fungování srdce. Zejména v zimním období navíc oceníme obsah vitamínů, které si ovoce i během sušení zachovává.

 

Sladký sudžuch - Nara Natur
Sladký sudžuch je v oblasti Kavkazu velmi oblíbenou pochoutkou. Je to lehká a chutná sladkost. Sudžuch je kombinace vlašských ořechů a hroznové šťávy, která obsahuje pestrou paletu vitamínů a hodnotných živin nezbytných pro lidský organizmus.
Výroba sudžuchu je čistě ruční práce. Nejdříve se vlašské ořechy navlečou na nit, následně se máčí v hroznové šťávě a celý produkt se suší několik hodin.
Vlašské ořechy jsou bohatým zdrojem alfa-linolenové kyseliny a rostlinné formy omega-3 mastné kyseliny, která dle vědeckých důkazů pomáhá chránit srdce a snižovat cholesterol. Nespočetné studie ukázaly, že vlašské ořechy nejenom pomáhají snižovat špatný cholesterol, ale také zvyšují dobrý cholesterol, a současně redukují záněty a normalizují zvýšený krevní tlak. Často jsou vlašské ořechy nazývány také jako „potrava pro mozek“ a je obecně známo, že jejich konzumace zlepšuje činnost mozku.
Hroznová šťáva zase obsahuje přírodní, tzv. hroznový cukr. Ten postupně uvolňuje energii, čím umožní její využití po delší dobu a tím dlouhodobější udržení pozornosti, zvýšení fyzické a psychic- ké aktivity a zamezí přeměně nadbytečné energie na tělesný tuk. Dalšími z látek, které výrazně prospívají svalům, snižují únavu a zvyšují pozornost, jsou aminokyseliny. Nejen při obraně lidského organismu proti stresu, únavě, ale především škodlivým vlivům ze životního prostředí, pomáhají antioxidační sloučeniny, které jsou též obsaženy v hroznové šťávě.

Poznámka: Standardní balení je větší, to by se nám do krabičky nevešlo. A proto jsme, speciálně pouze pro vás, zařadili mix příchutí v kratším provedení. 

 

Kaše s čirokem, kokosem a kardamomem - Adveni medical

Tato kaše je výjimečná zejména tím, že neobsahuje kukuřičnou mouku jako většina jiných instant- ních kaší. Místo ní je v kaši obsažen čirok, což je bezlepková plodina pěstovaná odpradávna. Jeho historie sahá až do starověkého Egypta. Z nutričního hlediska je ceněn pro svůj vysoký podíl bílkovin, aminokyselin a jako zdroj kvalitních sacharidů. Další složkou je kokosová mouka. Ta vyniká svým obsahem vlákniny, který činí 39%! To je zhruba 3x více, než má např.sója. Kokosová mouka obsahuje málo jednoduchých cukrů a má vysoký obsah bílkovin (až 20%). Je tak výborným pomocníkem i při redukčních dietách, protože dodává pocit sytosti a je lehce stravitelná. Poslední důležitou složkou, která kaši dodává hlavní vůni a chuť je koření kardamom. Ten působí analgeticky a protizánětlivě. Také posiluje trávení, usnadňuje vykašlávání, posiluje srdce a játra a spoustu dalšího. 

 

Červená rýže - Sivaris
Netradiční zbarvení je dáno specifickým druhem kvasinky, která na zrnech přebývá a způsobuje fermentaci, která mění zabarvení povrchu zrna. Jde o rýži neloupanou, která nebyla po sklizni zbave- na slupky a broušením a leštěním připravena o povrchovou vrstvu a klíček. Obsahuje tak mnohem více vlákniny a vitamínů než bílá rýže. Vaří se déle, přibližně 40 minut a celkově je tvrdší. Má lehce ořechovou chuť. Kromě netypicky sytě červené barvy je tento druh zajímavý ještě tím, že obsahuje nemalé množství látky, která se nazývá lovastatin. Ten znají především kardiaci z léků upravujících metabolismus cholesterolu a stejně se chová v případech, kdy konzumujeme tuto rýži. Rýže se nerozvaří a má delší trvanlivost než bílá rýže. Lze ji konzumovat i na druhý den. Červená rýže se hodí především pro přípravu jídel s dušenou zeleninou nebo pro přípravu salátů. 

 

Tikka masala - Meridian Foods
S touto lahodnou kořeněnou omáčkou, jejíž chuť jemně podtrhuje citrón a koriandr, si i vy snadno připravíte nejoblíbenější variantu kari v Evropě. Tikka masala je tradiční indickou omáčkou připravo- vanou z koření garam masála, rajčatové omáčky, kokosu, koriandru a dalších ingrediencí. Často je označována jako „Kuřecí Tikka masala“ – podle tradice se kuřecí maso peče v tandooru, hliněné peci s otevřeným ohništěm. V tomto případě, protože je omáčka již hotová, postačí maso, tofu, rybu nebo zeleninu na oleji dozlatova opražit na pánvi, přelít omáčkou a krátce (cca 4minuty) povařit. Nejvhod- nější přílohou je rýže, basmati nebo jasmínová. Omáčka neobsahuje mléko, lepek a je vhodná i pro vegany.
I když se jedná o polotovar, je omáčka složená z kvalitních surovin, bez náhražek a umělých zvýrazňovačů chuti.