Tříbarevná směs semínek ke klíčení Happy Eat
Výživné látky obsažené v semínkách umí naše tělo zpracovat mnohem lépe, jsou li semena předem namočena nebo naklíčena. (Některé prameny uvádí až o 200%). Vojtěška obsahuje všech 8 esenci- álních aminokyselin. Tiší bolesti při revma, zmírňuje otoky. Konzumace výhonků podporuje látkovou výměnu. Přispívá k léčbě kožních onemocnění, zejm. akné. Díky obsaženým látkám tolice působí pozitivně v mnoha ohledech na naše zdraví – posiluje imunitu, fyzickou sílu (zdatnost i výkonnost, díky tomu je vhodná pro fyzicky pracující lidi i sportovce), dále podporuje vstřebávání a zpracování cukrů (stabilizuje jeho hladinu v krvi), bílkovin, vápníku, železa a dalších stopových prvků v organis- mu.
Velmi pozitivně působí u problémů v oblasti trávícího traktu – zlepšuje trávení, nechutenství, nadý- mání, je doporučována i u tvorby žaludečních vředů. Uvádí se, že je vhodná i u akutních a chronic- kých zánětů prostaty a močového měchýře. Pomáhá zmírňovat kloubní bolesti při artróze i artritidě. Také pomáhá snižovat hladinu kyseliny močové při onemocnění dnou.
V léčitelství je zmiňována jako prostředek k alkalizaci a celkové detoxikaci organismu.
Miska vojtěškových výhonků odpovídá obsahem vitaminu C šesti miskám pomerančové šťávy.
Jak klíčit? Celá krabička vám vyjde na cca 15 klíčení, zejména semena vojtěšky při nakličování velmi zvětšují svůj objem. 1 polévková lžíce semen v suchém stavu = cca plný 0,3dc hrneček naklíčené vojtěšky.
Semínka nejdříve namočte na 6 hodin do vody, poté vodu slejte a semena dejte do zavařovací skle- nice. Místo vršku pouze převažte prodyšnou síťkou, např.jednou vrstvou gázy a minimálně dvakrát denně proplachujte čerstvou vodou. Semínka nesmí ve vodě ležet a musí k nim proudit vzduch. Nejlépe se jim daří při pokojové teplotě. Již třetí den uvidíte malé klíčky a cca po týdnu můžete sklízet. Jíst se dají celé – můžete je přidat do salátu, na pečivo, do polévky,...
Složení: Bio Alfalfa (Vojtěška) 80%, Bio Pískavice (Řecké seno) 10%, Bio Ředkvička červená 10% Cena: 77Kč/ 75g 

 

Kokosový krém Renuka
Tento krém je 100% čistý kokos, bez přidaného cukru, barviv a konzervantů. Zkrémovaný kokos je vyroben z kokosové dužiny, proto obsahuje všechny složky, které jsou v kokosovém ořechu. Obsahu- je kousky dužiny, je lehce stravitelný. Kokos bílý, vnitřek plodu, obsahuje 60 - 67% tuku, 20% glyci- dů, 8% proteinů a 6% vody. Konzumace kokosu je vhodná při odvápnění kostí, lámavosti vlasů a nehtů, osteoporóze, bolestech pohybového systému způsobené přetěžováním nebo zvýšeným svalovým napětím.
Vhodné použití pro recepty nejen asijské a exotické kuchyně, kde slouží jako náhrada za mléko, máslo a jiné tuky. Zmírňuje též palčivost pokrmů. Je výborný i do nejrůznějších cukrovinek, krémů, dezertů, zmrzlin, apod.
Příprava:

1 díl kokosového krému + 2,5 dílů teplé vody = kokosová smetana

1 díl kokosového krému + 5 dílů teplé vody = kokosové mléko

Cena: 65Kč/ 200g 

 

 

Teplá čokoláda (hořká) - Čokoládovna Troubelice

Je vyrobena z nepražených kakaových bobů (proces zpracování nepřesáhne 42°C), boby si tak ucho- vají více cenných látek a antioxidantů. Jsou považovány za jednu z nejkomplexnějších potravin světa a řadí se mezi tzv. SuperFood. Nepražené kakaové boby obsahují známé látky, které navozují pocity blaženosti, uvolnění a štěstí. Arginin v kakaových bobech je přírodní viagra, která má zvláště u žen pozitivní vliv na sexuální zdraví a prožívání. Hrneček horké čokolády je tedy malým zázrakem. Návod k přípravě: teplou čokoládu nahříváme za občasného míchání ve vodní lázni, teplota čokolády nesmí přesáhnout 48°C. Jakmile je čokoláda rozpuštěná, přidáme studenou vodu a pečlivě promí- cháme metličkou. Pokud je čokoláda vlažná, zahříváme ji ve vodní lázní do 48°C. Připravená teplá čokoláda je určena k okamžité spotřebě, případně se dá uložit do lednice na dobu max. 48 hodin. Je také možnost čokoládu rovnou zalít přiměřeným množství horké vody nebo mléka a důkladně rozmíchat. Doporučené dávkování: 100g čokolády a 50-100 ml vody (dle požadované hustoty). 100g čokolády = cca 2 porce (Může být méně i více podle toho, jakou preferujete hustotu).

Složení: nepražené kakaové boby, kakaová hmota, kakaové máslo, třtinová šťáva Panela Bio, kakaový podíl minimálně 60%.

Cena: 81Kč/ 100g 

 

Kaštanová mouka - Adveni Medical
Plody kaštanovníku setého jsou bohaté na vitamin C. Některé zdroje dokonce uvádějí, že ve 100g čerstvých jedlých kaštanů najdeme přibližně stejně tolik vitaminů jako ve 100g citrónů. Dále obsa- hují kyselinu listovou, která je důležitá pro ženy, které chtějí otěhotnět, pro ženy těhotné a kojící. Z minerálních látek je pak jedlý kaštan bohatý na mangan, měď a především draslík, který pomáhá v boji proti únavě a stresu. Jedlé kaštany mají jen málo jednoduchých cukrů. Většinu tvoří cukry slože- né, tzv. polysacharidy (zejména škroby), které jsou vstřebávány postupně a nevedou k výkyvům hladiny krevního cukru. Z tohoto důvodu je konzumace jedlých kaštanů vhodná pro diabetiky a pro všechny, kdo usilují o snížení nadváhy. Tzv. pomalé cukry pomáhají předcházet návalům vlčího hladu a usnadňují tak dodržování redukčního režimu. Z výživového hlediska je obzvlášť důležitý obsah kyseliny linolové ze skupiny esenciálních Omega-6 mastných kyselin a kyseliny alfa-linoleové ze skupiny Omega-3. Ty jsou mimo jiné zodpovědné za optimální fungování nervového systému, mozku, kardiovaskulárního systému, za produkci hormonů a imunitu. Kaštanová mouka je přirozeně bezlepková a je tedy vhodná i pro celiaky a osoby dodržující bezlepkovou dietu.
Kaštanová mouka má nasládlou chuť a příjemnou vůni. Je ideální pro pečení koláčů, moučníků, dortů, sušenek, ale i chleba. V jakémkoliv receptu můžeme až 25 % běžné mouky nahradit moukou kaštanovou. Francouzi z kaštanové mouky vyrábějí nejrůznější pyré, omáčky či polévky. K velkým milovníkům kaštanů patří i Američané, kteří tradičního posvícenského krocana často plní kaštanovou nádivkou.
Cena: 89Kč/ 250g 

 

Bylinné žvýkačky – Šalvěj - Herb plus
Šalvěj může pozitivně působit na imunitní systém a napomáhat látkové výměně a efektivnějšímu využití vitamínu C v organizmu. Preventivní užívání je vhodné zejména v období chřipek a viróz. Také při zvýšeném nebezpečí prochladnutí a souvisejících obtížích dýchacích cest, ledvin a močových cest. Stačí pouze žvýkat a bylinky se postupně uvolňují a jdou přímo do těla.
V první fázi se žvýkačka může zdát tvrdší a nahořklá (kvůli Stévii). Po chvíli žvýkání však změkne a rozvine se do příjemné nasládlé chutě. Oproti většině žvýkaček navíc její chuť vydrží mnohem déle. Žvýkačky jsou vhodné také pro diabetiky.
Cena: 45Kč/ 15g (cca 24kusů)