Proč raději lepek ve stravě omezit či vynechat úplně?

 

Co je to lepek?

          Lepek je rostlinná bílkovina obsažená v obilí (pšenice, žito, oves, ječmen). Prostřední bílá část zrna obsahuje v průměru 70 % škrobu a 30 % bílkovin, převážně lepku. Nemá žádnou výživovou hodnotu, ale v kuchyni je oblíbený pro svoji schopnost lepit a držet vzhled potraviny. Lepek tedy obsahují všechny potraviny vyrobené z bílé mouky jako rohlíky, koláče, těstoviny, knedlíky apod.

 

Proč raději lepek ve stravě omezit či vynechat úplně?

          Tenké střevo je vystlané klky, u zdravého člověka mají výšku 0,5–1,5 mm. Na nich závisí kvalita vstřebávání živin z potravy. Pokud má člověk v potravě příliš mnoho lepkuzačne chybět aktivní vstřebávání živin. Můžete pak jíst sebezdravější potraviny, ale tělo z nich přijme jen naprosté minimum živin, neboť je nemá čím vstřebat. Bez klků je bezmocné a trpí tím celý organismus.

Bohužel mouka obsahující lepek (zejména pšeničná mouka) se dnes stala nejběžnější a také nejlevnější složkou velké části naší stravy. Výrobci potravin ji kromě pečiva přidávají i do jídel, ve kterých by ji nikdo nehledal: jogurtů, majonézy, kečupu, zmrzlin, paštik, salámů i třeba špenátu či zeleninových přesnídávek. V konečném důsledku je tedy v naší stravě lepku více, než je zdrávo.

          Při tomto množství je již jen krůček k alergii na lepek, odborně řečeno celiakii. I tady však existuje pomoc. Při striktním vynechání lepku z potravy se zasažené střevo zregeneruje, klky dorostou, upraví se vstřebávání živin a příznaky celiakie včetně postižení dalších orgánů postupně odezní. Pro člověka trpícím celiakií je toto nezbytné, pro zdravého člověka přinejmenším vhodné. Omezením potravin z bílé mouky můžete předejít mnoha nemocem a trávícím obtížím.

 

Co vše může lepek způsobovat?

O tom, že trpíte alergií na lepek, nemusíte možná ani vědět. Projevuje se totiž potížemi a nemocemi, které by člověk na první pohled nedával do souvislosti s alergií na lepek, např. ekzémy, kožními záněty, akné, alergiemi, pylovými rýmami, astmatem, opakovanými nemoci horních dýchacích cest, sníženou obranyschopností, autoimunními onemocněními, Crohnovou chorobou či deprese.

 

Možností nahrazení pečiva a příloh z bílé mouky je spousta. Nechť jsou pro vás inspiráci i zajíci, neboť celý lednový balíček je kompletně bez lepku a budeme se snažit v tomto duchu i pokračovat :-) Máte li tip, o kterém tušíte, že mnoho lidí nezná ale rozhodně by mělo, napište nám na info@zajicivkrabici.cz !

 

Krásný den vám přejí vaši Zající v krabici - Petra a Vašek